Szafki szkolne na książki. Dlaczego warto inwestować w ten rodzaj mebli?

maj 11, 2020 Wyłączono przez admin

Coraz więcej uczniów ma problemy z kręgosłupem. Najczęściej jest to skutek codziennego noszenia przeciążonych plecaków z książkami, zeszytami i innymi materiałami pomocniczymi. Jak temu zaradzić? Wybór jest dosyć oczywisty. Niestety niewiele placówek szkolnych decyduje się na tego typu rozwiązania. Szafki szkolne to nie tylko idealny schowek na książki, ale także inne akcesoria, które na co dzień w szkole mogą okazać się niezbędne.

Co możemy schować do szafki?

Jest to oczywiście indywidualna sprawa ucznia. W szafce mogą znajdować się różne rzeczy. Najważniejsze jednak będą materiały, które są nam niezbędne do dziennego funkcjonowania w placówce takie jak zeszyty, książki, długopisy i inne akcesoria. Dzięki wykorzystaniu takiego schowka uczniowie mogą być pewni, że nic z nich nie zniknie. Zasługą tego są oczywiście podstawowe zabezpieczenia na zamek, kłódkę i odpowiednio dopasowany klucz. Wówczas nie mamy się czym przejmować, a większość niezbędnych materiałów do nauki będzie prawidłowo zabezpieczona.

szkolne szafki na książki

Zakup szafek szkolnych. Ile, jakie wymiary, cena?

Po co nosić wszystko w plecaku, kiedy istnieją specjalistyczne meble, których zastosowanie jest znane nam wszystkim już od tak wielu lat? Odpowiedź może być prosta. Pieniądze są głównym utrudnieniem w takich sytuacjach. Niestety wiele placówek nie posiada wystarczających środków własnych, aby ziścić tego typu inwestycje w obiekcie. Ilość szafek powinna być dostosowana do liczby uczniów. Także zakup powinien się z reguły mieścić w przedziale od 100 do nawet 600. Ze względu na ograniczoną ilość miejsca, szafki mogą znajdować się w szatniach, ewentualnie na korytarzach, o ile dysponujemy wystarczającą przestrzenią do ich zamontowania. Cena szafek szkolnych na książki wynosi od 300 do 1000 zł. Nie są to małe sumy. Natomiast każda placówka może postarać się o dofinansowanie od władz miasta. Motywem jest oczywiście zdrowie uczniów, także jest to najważniejszy argument w walce o otrzymanie dodatkowych środków. Szafki szkolne na książki możemy zakupić już dzięki https://metline.com.pl/sklep/?22,szafka-szkolna-na-ksiazki-3kx3d. Nowoczesne, wytrzymałe i co najważniejsze bezpieczne. Wyposażone w zamek szyfrowy konstrukcje to idealne rozwiązanie dla placówek szkolnych.