Dąb w kolorze kości słoniowej – do jakich wnętrz pasuje?

Dąb w kolorze kości słoniowej – do jakich wnętrz pasuje?

maj 4, 2020 Wyłączono przez admin

Wielość dostępnych kolorów podłóg na rynku sprawia, że wybór staje się jeszcze trudniejszy. Podłogi w kolorach naturalnych, bielone, poszarzane, przyciemniane i inne znajdziemy w ofertach najbardziej znanych producentów podłóg drewnianych i laminowanych. Jednym z popularniejszych kolorów jest dąb w kolorze kości słoniowej. Co przemawia za popularnością tego odcienia i do jakich wnętrz warto po niego sięgnąć?

Odcienie dębów uchodzą za popularniejsze rodzaje drewna wykorzystywane do produkcji podłóg. Na dębowym drewnie wzorują się także producenci podłóg laminowanych, płytek ceramicznych oraz paneli winylowych. Wśród dębów najpopularniejsze są podłogi w kolorze naturalnym oraz te bielone.

Charakterystyka dębu w kolorze kości słoniowej

Podłoga drewniana w kolorze kości słoniowej charakteryzuje się odcieniem bielonego drewna. Posiada zazwyczaj odcień ciepłej, przełamanej bieli. Dzięki bieleniu drewna słoje są nie tak wyraźne, przez co deska posiada subtelny wygląd i nie tak wyraźną strukturę, jak w przypadku desek w kolorze naturalnym, które pokrywane są tylko lakierem lub olejem bez dodatku barwnika. 

W jakich wnętrzach sprawdzi się dębowa podłoga w odcieniu kości słoniowej?

Na wstępie warto wspomnieć o zasadzie, która dla niektórych osób można wydawać się już oczywista, ale mimo wszystko warto ją przypomnieć. Otóż, w przypadku pomieszczeń o niewielkiej powierzchni, bardzo niskich sufitach lub o małej ilości światła naturalnego lepiej wybierać podłogi w jasnych kolorach. Najciemniejszym wariantem, na jaki można się skusić, jest ta w naturalnym odcieniu niebarwiona. Jednakże lepiej jest sięgać po jasne bielone podłogi, takie jak dąb kość słoniowa, do obejrzenia pod adresem https://venifloor.com/sklep/product/podloga-dab-kosc-sloniowa/

Dąb kość słoniowa sprawdzi się zarówno w dużych, jak i małych pomieszczeniach, których optycznie nie zmniejszy, a wręcz optycznie doda im wielkości. Sprawdzi się w sypialniach, pokojach dziecięcych, kuchniach, a także położony na całej powierzchni podłóg, gdy zależy nam na jednolitej powierzchni w całym domu czy mieszkaniu. 

Dąb kość słoniowa dobrze komponuje się wraz ze stylem prowansalskim, skandynawskim, a nawet New Hampton. Jednym z producentów, w którego ofercie znaleźć można podłogę w takim odcieniu jest Venifloor, jednak w przypadku innych marek również takie pozycje znajdują się w ofercie.