Przetrząsacze karuzelowe – co powinien wiedzieć każdy rolnik?

maj 18, 2020 Wyłączono przez admin

Przetrząsacze karuzelowe są stosowane do przetrząsania siana. Proces ten ma za zadanie przyspieszenie suszenia materiału. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych maszyn staje się szybki i wydajny.

Przygotowanie siana

Proces ścinania, a następnie suszenia zielonki, z której powstaje siano, nie jest prostą sprawą. Powinien być przeprowadzony w prawidłowy sposób. W przeciwnym wypadku ryzykujemy zepsuciem materiału (pleśnienie). Poprzez odpowiednie uszkodzenie źdźbeł trawy, a następnie częste jej odwracanie możliwe jest szybkie odparowanie wody. Sprawia to, ze proces suszenia staje się znacznie krótszy. Siano jest szybciej przygotowane. Może być wykorzystane między innymi jako pasza.

Przetrząsacze siana

Przetrząsacze siana znacznie usprawniły proces przygotowania siana. Suszenie było kiedyś o wiele dłuższe, żmudne i mniej efektywne. Trzeba było w nie włożyć o wiele więcej ludzkiej pracy. Dzięki mechanizacji wsi i pojawianiu się przetrząsaczy karuzelowych dzisiejszy rolnik może wszystko realizować o wiele szybciej i bardziej wydajnie. Jest to dla niego ogromne ułatwienie. W tym samym czasie można wysuszyć więcej materiału. Tym samym rolnik ma możliwość pozyskania większej ilości materiału w szybszym czasie.

Przetrząsacze karuzelowe – części

Przetrząsacze karuzelowe, jak wszystkie maszyny rolnicze muszą być w regularnych odstępach czasowych poddawane przeglądom technicznym. Zapewni im to sprawne działanie. Części, które uległy zużyciu należy od razu wymieniać. Jeśli tego nie zrobimy, maszyna nie będzie pracować w pełni wydajnie.

Części do przetrząsaczy karuzelowych – czy warto je kupować w Internecie?

W części do przetrząsaczy karuzelowych z łatwością możemy się zaopatrzyć w Internecie. Robi tak coraz więcej rolników. Zakupy są szybkie, wygodne i bezpieczne. Ważne jest również to, że ceny części do przetrząsaczy karuzelowych w sieci są niższe od tych, kupowanych stacjonarnie. Rolnik dokonując zakupu online oszczędza więc nie tylko czas, ale i pieniądze. Jest to rozwiązanie, które wykorzystuje coraz więcej osób związanych z sektorem rolnictwa.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://sklep-rolnicze.eu/produkty/czesci-do-maszyn-rolniczych/przetrzasacze-karuzelowe,2,75187