Boisko sportowe dla dzieci – miejsce gry i integracji

Boisko sportowe dla dzieci – miejsce gry i integracji

luty 27, 2020 Wyłączono przez admin

Sport to zdrowie – ciężko się nie zgodzić z tą maksymą. Większość przeprowadzonych badań wykazała, że aktywność fizyczna stymuluje w mózgu substancje chemiczne, które poprawiają samopoczucie. Natomiast regularne uprawianie sportu poprawia samopoczucie dzieci. Nic dziwnego, że wielu rodziców stara się zaszczepić w dziecku miłość do sportu. 


Aktywności sportowych w jakich dziecko może brać udział jest całe mnóstwo. Koszykówka, siatkówka czy najpopularniejsza i najczęściej wybierana przez dzieci – gra w piłkę nożną. Dzieci bardzo często wybierają sporty boiskowe, a więc te w których istnieje konieczność gry zespołowej.

Boisko miejsce gry

Dzieci czerpią dużo frajdy z aktywności sportowej, a już tym bardziej ze sportów zespołowych. Większość z nich odwiedza po szkole boiska sportowe przy szkole, odwiedza orliki po to, aby spotkać się ze swoimi przyjaciółmi i pograć w piłkę. To boisko sportowe jest dla wielu dzieci odskocznią, miejscem, które potrafi zrelaksować i niejako “wyszaleć się”. Dlatego też budowa boisk powinna być planowana w każdym mieście, gminie czy nawet wsi. Powstałe boisko sportowe spełni marzenia dzieci będzie integrować dzieci poprzez wspólne gry i zabawy.

boisko sportowe do gry Courty.pl – realizacja Courty

Uprawianie sportu pomaga dzieciom uczyć się kontrolować emocje i pozytywnie kierować negatywnymi uczuciami. Pomaga także dzieciom rozwinąć cierpliwość i zrozumieć, że doskonalenie umiejętności fizycznych. Nie wspominając już o tym, że sport może przyczynić się do rozwoju wielu talentów.

Integracja na boisku

Boisko sportowe to niejako miejsce integracji. To tutaj młodzi sportowcy spotykają się, by rozegrać mecz. Kiedy uprawiają sport, dzieci uczą się przegrywać. Bycie dobrym przegranym wymaga dojrzałości i praktyki, zaś przegrana uczy dzieci radzenia sobie z nieprzyjemnymi doświadczeniami i jest ważną częścią stawania się odpornym. Badania wykazały, że sport przynosi korzyści psychologiczne dzieciom i młodzieży oraz uczy ich ważnych umiejętności życiowych. Sport a w szczególności piłka nożna ma szczególnie integrujący wpływ na dzieci.