Aranżacja ściany w pokoju dziecka

Aranżacja ściany w pokoju dziecka

luty 27, 2020 Wyłączono przez admin

Rodzice chcąc stworzyć w miarę możliwości przytulne miejsce dla swojej pociechy. Zależy im na tym aby dziecko miało dobrze urządzony pokoik w którym czuło by się dobrze i bezpiecznie.

Oczywiście żeby mogło się tak stać rodzice muszą wziąć pod uwagę kilka trików aranżacyjnych. Nie powinni przesadzać z kolorami ścian i nie przeładowywać zbytnio dziecięcego pokoju zbędnymi meblami. 

Staramy się również dopasować nową aranżację do poczucia stylu dziecka. Poczucie estetyki dziecka jest zawsze inne niż nasze, ale należy go uszanować.

Ważne co na ścianie

Ściany to jeden z podstawowych elementów aranżacji wnętrza. To od nich zależy niejako klimat całego pokoju. Jeśli chodzi o aranżację tutaj zadanie nie należy do najłatwiejszych. Chcąc stworzyć dziecku miły i przytulny dla niego pokoju powinno się unikać ciemnych kolorów,jak również tych jaskrawych które mogą wprowadzać nerwowy klimat. Ciekawym pomysłem na urozmaicenie ścian w pokoju dziecięcym jest powieszenie plakatów, obrazów bądź też przyklejenie naklejek.

Tych jest całe mnóstwo do wyboru. Najmodniejsze i najczęściej wybierane do pokojów dziecięcych są naklejki imitujące drzewo, zwierzęta i postacie z bajek.  Poniżej dostępna tego typu inspiracja: naklejka na ścianę drzewo. Świetnie prezentuje się na jasnych ścianach w dziecięcym pokoju. Ciekawe dodatki ścienne do pokoju dziecięcego można znaleźć tutaj: https://yokodesign.pl

Kolory są ważne

Decydując się na jakąkolwiek aranżację ściany dziecięcego pokoju. Musimy pamiętać o kolorach to one odgrywają dużą rolę w życiu dziecka. Najlepiej zapoznać się z listą kolorów które sprawdzają się przy aranżacji dziecięcych pokoików. Paleta barw jest niemała. Mamy więc w czym wybierać. Dobrym rozwiązaniem jest także dobór koloru dla pokoju dla dziewczynki i chłopca. jak powszechnie wiadomo w pokoju dla chłopca sprawdzonym kolorem będą na pewno odcienie niebieskiego zaś dziewczynek odcienie różu. 

Aranżując ścianę w pokoju dziecka za każdym razem powinniśmy się sugerować jej rozmiarem. Jeśli chcemy zadbać o elementy aranżacji zróbmy to na największej możliwej ścianie w pokoju dziecka.