Tapeta do pokoju dziecięcego – czy to dobry pomysł?

Tapeta do pokoju dziecięcego – czy to dobry pomysł?

grudzień 18, 2018 Wyłączono przez admin

 

Urządzanie pokoju dziecięcego to nie lada wyzwanie, nawet dla doświadczonych rodziców. Należy wybrać meble, dodatki, a także zagospodarować ściany. W kwestii tego ostatniego, rozważymy czy tapeta jest odpowiednim pomysłem do pokoju dziecięcego?

Tapety do pokoju dziecięcego charakterystyka

Tapety do pokoju dziecięcego, zazwyczaj nie różnią się od tradycyjnych tapet materiałem wykonania. Jednak tapety do pokoju dziecięcego powinny zawierać szczególnie odpowiednie certyfikaty, poświadczające bezpieczeństwo przyklejenia ich w pokoju dziecięcym. Tapety do pokoju dziecięcego są niezwykle kolorowe, to jest ich główna różnica. Wzory i kolory dopasowane są stylem do dziecięcej sypialni, niż do salonu.

Zalety tapet w pokoju dziecięcym

Łatwość mycia

Zabiegane mamy szczególnie doceniają tapety w pokoju dziecięcym za łatwość w ich czyszczeniu. Najczęściej tapety są odporne na szorowanie i wilgoć, co sprawia, że zabrudzenia jesteśmy w stanie bardzo szybko wyczyścić pomalowaną kredkami czy zabrudzona soczkiem ścianę. Nie jest to tak łatwe w przypadku farb. Tutaj wszystko jest zależne od rodzaju farby, a i te lateksowe, nie znoszą dobrze intensywnego szorowania.

Oporność na uszkodzenia mechaniczne

Tapety lepiej znoszą walkę tapety vs. Klocki, niżeli farba. Pomysły dzieci nie znają granic. Zarysowane ściany to chleb powszedni. Jednak tapeta jest bardziej odporna na takie uszkodzenia niżeli warstwa farby.

Ciekawe wzory i kolory

Bardzo ważne jest również to, że tapety do pokoju dziecięcego zawierają ciekawe wzory i kolory, które mogą ocieplić pokój, ale też aktywizować wyobraźnię naszego dziecka. Poza tym nie każdy rodzic jest tak uzdolniony ażeby samodzielnie farbami namalować ciekawą grafikę, obrazek, czy wzory.

Bezpieczeństwo

Tapety przeznaczone do pokoju dziecięcego zawierają najczęściej (należy zwrócić na to uwagę) odpowiednie certyfikaty, które świadczą o tym , że są bezpieczne dla dzieci. W przypadku farb nie zawsze mamy taką pewność. Ważne jest żeby zwrócić uwagę na odpowiednie atesty kleju do tapet.