Winda dla niepełnosprawnych. Kto je produkuje u kogo warto, a u kogo nie warto zamawiać?

luty 6, 2019 Wyłączono przez admin

Osoby z trudnością w poruszaniu się potrzebują pewnych udogodnień umożliwiających im normalne funkcjonowanie. To co dla wielu jest normalnością, nad którą nie zastanawiają się, dla innych jest przeszkodą nie do pokonania samodzielnie. Taką przeszkodą są schody. Urządzeniem, które ma je zastąpić i pozwolić niepełnosprawnym na korzystanie ze wszystkich kondygnacji budynku jest winda dla niepełnosprawnych. Gdzie kupić takie urządzenia, kto je produkuje, komu warto zaufać a komu nie? Odpowiedzi na te pytania i inne ciekawostki znajdą Państwo w artykule.

Winda dla niepełnosprawnych – abc

Windy dla niepełnosprawnych występują w wielu wariantach. Na rynku znajdziemy windy dla niepełnosprawnych półotwarte, które stosowane są, gdy do pokonania jest niewielka różnica wysokości. W tego typu urządzeniach wykorzystywany jest pneumatyczny podnośnik, więc nie ma konieczności montowania całego szybu windy.

Większe windy, bądź te podnoszące na więcej niż 1,5 metra zazwyczaj są windami zamkniętymi. Takie windy działają za pomocą wciągnika, wobec tego konieczny do zamontowania jest szyb windy. Windy można kupić zarówno do pokonywania 1 – 2 pięter, jak i na specjalne zamówienie windy poruszające się nawet do 5 pięter.

Producenci wind dla niepełnosprawnych

Windy dla niepełnosprawnych są produkowane przez wyspecjalizowane firmy produkujące również inne urządzenia dla niepełnosprawnych osób. Takie firmy oferują najczęściej także platformy dla niepełnosprawnych, podnośniki, krzesła schodowe określane również jako platformy schodowe albo windy schodowe i wiele innych rozwiązań stworzonych z myślą o osobach z trudnością w poruszaniu się samodzielnym. Producenci wind najczęściej swoje ogłoszenia, reklamy zamieszczają w internecie. Takie osoby chętnie również informują o możliwych dofinansowaniach i dotacjach do takich inwestycji.

U kogo warto a u kogo nie – kupować windy

Windy dla niepełnosprawnych osób warto kupować w firmach, które zapewniają po pierwsze dokładne zmierzenie i rozeznanie w miejscu inwestycji. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że zamówione przez nas urządzenie będzie pasowało. Po drugie transport urządzenia na miejsce w cenie. Jest to niezwykle ważne z uwagi na fakt, iż sami możemy mieć trudność w zorganizowaniu przewozów tak dużych i złożonych konstrukcji. Po trzecie producenci powinni zapewnić właściwy montaż urządzenia na miejscu docelowym. Po czwarte – obsługę serwisową maszyny.

Więcej informacji uzyskać można pod adresem https://lifts4u.pl/windy-dla-niepelnosprawnych/