Wentylatory przeznaczone dla przemysłu

październik 21, 2020 Wyłączono przez admin

Wentylatory przemysłowe znajdują duże zastosowanie w różnych branżach. Często możemy je spotkać w halach produkcyjnych czy innych obiektach przemysłowych. Wentylatory posiadają różną budowę, która zmienia się w zależności od tego, gdzie mają pracować.

Urządzenia – podział

Wentylatory pracujące w różnych gałęziach polskiego przemysłu możemy podzielić na wentylatory promieniowe, wentylatory kwasoodporne, wentylatory osiowe i kanałowe, wentylatory wysokotemperaturowe oraz inne. Każde urządzenie sprawdza się w innych warunkach. Informacje o wentylatorach przemysłowych znajdziesz również na stronie https://www.luftberg.pl..

Wentylatory promieniowe

Ten typ urządzeń możemy podzielić na wentylatory promieniowe niskociśnieniowe, wentylatory promieniowe średniociśnieniowe, a także wentylatory promieniowe wysokociśnieniowe. Jedną z najważniejszych części urządzeń jest silnik. Posiada on klasę izolacji F. Jest również wyposażony w specjalną obudowę. Wentylatory promieniowe znajdują zastosowanie między innymi w instalacjach wentylacyjnych, a także instalacjach klimatyzacyjnych.

Wentylatory wysokotemperaturowe

Kolejną grupą urządzeń są wentylatory wysokotemperaturowe. Najczęściej znajdują zastosowanie w instalacjach przemysłowych oraz instalacjach odprowadzania spalin. Mogą być również wykorzystywane w instalacjach gorącego powietrza i par. Wentylatory wysokotemperaturowe posiadają wirnik, który jest wykonany z stali nierdzewnej bądź stali czarnej. Jest to wytrzymała konstrukcja, która pozwala na sprawną pracę wentylatora.

Emisja hałasu

Istnieją miejsca, w których wentylatory przemysłowe mogą pracować zbyt głośno. Na szczęście urządzenia można przystosować tak, by wytwarzana przez nie emisja hałasu była niższa. Takie urządzenia posiadają specjalną konstrukcję. Wentylatory wyposażone są w obudowę dźwiękochłonną. Mogą być również wyposażone w izolację termiczną. Elementy te zmniejszają emisję hałasu wydawaną przez urządzenia.