Plotery drukujące – zalety urządzeń

październik 28, 2020 Wyłączono przez admin

Plotery drukujące mają wielorakie zastosowanie. Najczęściej możemy je spotkać w firmach, które świadczą usługi poligraficzne. Jakie są najważniejsze zalety tych urządzeń? Jakie parametry warto brać pod uwagę przy zakupie?

Plotery solwentowe

Plotery solwentowe zaliczane są do grupy ploterów drukujących. Mają wszechstronne zastosowanie. Ten rodzaj urządzeń potrafi zachować wysoką jakość wydruku nawet przy dużej prędkości drukowania. Plotery korzystają z nowoczesnych rozwiązań, zaawansowanych algorytmów, które zapobiegają rozmywaniu się obrazu.

Oprogramowanie wykorzystywane przez maszyny

Nowoczesny ploter charakteryzuje się wykorzystywaniem najnowszego oprogramowania, dzięki któremu może nam zapewnić zadowalającą jakość wydruku. Oprogramowanie powinno bez zarzutu współpracować z aktualnie popularnymi programami graficznymi. Jest to bardzo ważne. Pozwoli nam drukować obrazy zapisane w plikach różnego typu bez straty jakości.

Optymalne środowisko pracy

Kupując ploter drukujący należy zwrócić uwagę na to, w jakich warunkach może pracować. Jest to między innymi temperatura otoczenia, a także wilgotność powietrza. Maszyna powinna pracować w środowisko zalecanym przez producenta. Pozwoli to utrzymać ploter w dobrym stanie. Jeśli urządzenie będzie stało w miejscu, gdzie jest na przykład za duża wilgotność powietrza, może to skrócić jego żywotność. Właściciel maszyny musi się wtedy liczyć z dodatkowymi naprawami, a co za tym idzie poniesieniem niepotrzebnych kosztów.

Kaseta z atramentem

Warto zwrócić również uwagę na to, jaką pojemność ma kaseta z atramentem. Od tego zależy, na jak długo starczy atrament, jak często będziemy zmuszeni go wymieniać. Warto mieć to na uwadze.

Jak wygląda suszenie nośników?

Nowoczesne plotery drukujące bardzo dobrze radzą sobie z szybkim i sprawnym suszeniem nośników. Warto rozeznać się, jak wygląda ten element w urządzeniu, które mamy zamiar kupić. Wiele maszyn jest wyposażona w regulowane moduły grzewcze (3 strefowe).

Informacje o ploterach drukujących znajdują się na stronie https://vesploter.pl