Przedszkola prywatne czy państwowe – jakie placówki wybierane są w Tychach?

grudzień 14, 2020 Wyłączono przez admin

Wybór przedszkola to dla rodziców dość duże wyzwanie. Szczególnie w obecnych czasach w których placówki przedszkolne powstają jak grzyby po deszczu. Dostęp do edukacji jakby się mogło wydawać jest bardzo ułatwiony, jednak znalezienie takiego przedszkola, które spełni wymagania rodziców i dzieci jest naprawdę trudne.

Jak się okazuje najczęściej dylematem rodziców jest to, czy posłać dziecko do przedszkola prywatnego czy państwowego. Tychy to jedno z większych Śląskich miast w których rok rocznie przybywa miejsc w których dzieci mogą skorzystać z edukacji przedszkolnej. Sprawdźmy więc jakie przedszkola częściej wybierane są w Tychach.

Placówki prywatne z bogatą ofertą zajęć

Rodzice na etapie wyboru przedszkola bardzo często podkreślają, że bardzo ważne by ich pociecha miała dostęp do edukacji. W ich mniemaniu chodzi o to aby dziecko miało możliwość nabywania nie tylko nauki w podstawowej formie ale także miało szansę na uczestnictwo w zajęciach dodatkowych. Większość prywatnych przedszkoli dba o ten aspekt oferując bogatą ofertę zajęć dodatkowych. Przedszkole prywatne Otwarte Okno jeśli chodzi o placówki niepubliczne cieszy się dobrą sławą w Tychach.

Prywatne przedszkola przekonują nie tylko pokaźną ofertą zajęć dodatkowych ale także dobrze przygotowaną ofertą edukacyjną. Chcąc zapisać dziecko do przedszkola nie trzeba czekać miesiącami na przyjęcie. Można liczyć również na to, że grupy przedszkolne nie są zbyt liczne tak jak niestety można to zauważyć w publicznych przedszkolach.

Państwowe przedszkola placówka z ofertą bezpłatna edukacji

Tychy to miasto w którym zdecydowanie więcej rodziców wybiera prywatne przedszkola. Tak naprawdę odsetek rodziców decyduje się na państwowe przedszkola. Jedynie niektóre osoby przekonuje bezpłatna edukacja, którą oferują przedszkola publiczne. Tutaj za czesne nie trzeba płacić. Wielu rodziców zniechęca fakt, że na przyjęcie do publicznych przedszkoli bardzo często trzeba czekać kilka miesięcy

Przedszkole prywatne czy państwowe?

Wybór placówki przedszkolnej jest kwestią indywidualną. Jednak można zauważyć, że w Tychach zdecydowanie częściej wybierane są prywatne przedszkola niżeli publiczne. Widać to nie tylko po frekwencji jakie odnotowuje się w przedszkolach prywatnych ale bardzo często śledząc opinie osób mieszkających w Tychach.