Urządzamy przedszkole – porady aranżacyjne

grudzień 17, 2020 Wyłączono przez admin

Przedszkole to miejsce, w którym dzieci spędzają bardzo dużo czasu. To miejsce nauki, zabawy i odpoczynku, dlatego też musi ono być dobrze urządzone. Najważniejsze, aby dzieci dobrze się w nim czuły. Jak zatem urządzić przedszkole?

Meble

Oczywiście najważniejszą kwestią są meble. W każdym przedszkolu muszą znaleźć się stoliki, przy których dzieci będą spożywały posiłki. Stoliki powinny być dostosowane do wielkości przedszkolaków, ale warto również zwrócić uwagę, że nie każde dziecko ma w określonym wieku konkretny wymiar, dlatego też powinny być one standardowe, ale także takie większe lub mniejsze. Warto zadbać także o skrzynie czy to drewniane czy plastikowe, w których przechowywane będą zabawki przedszkolaków. A także o komody, w których małoletni uczniowie schowają swoje ćwiczenia, bloki rysunkowe czy kredki i piaski.

Ściany

Przedszkole powinno być miejscem przyjaznym dla dziecka. Dlatego też przy aranżacji przedszkola warto mieć na względzie kolorystykę wnętrza i wygląd ścian. Na pewno dobrym rozwiązaniem będą kolorowe plakaty, naklejki na ścianę. Dzięki tego rodzaju dodatkom sala przedszkolna będzie z perspektywy dziecka przyjaznym miejscem. Duży wybór naklejek można znaleźć na stronie Yokodesign.pl – to sklep z naklejkami który prowadzi w sprzedaży piękne i wyszukane dekoracje ścienne.

Podłoga

Podłoga w przedszkolu powinna być przede wszystkim miękka, tak, by dziecko nie zrobiło sobie żadnej krzywdy. Oprócz tego, dzieci uwielbiają zabawy na podłodze, dlatego podłoga powinna odizolowywać ich ciałka od zimnego podłoża by móc uniknąć choroby. Dywany w przedszkolu powinny być dziecięce, to znaczy różnokolorowe lub z bajkowymi wzorami.

Oświetlenie

Oświetlenie to bardzo często pomijana kwestia. W sali przedszkolnej powinno znajdować się kilka lamp philips głównych oraz parę mniejszych. W pomieszczeniu tym powinno być jasno, gdyż dzieci będą zajmowały się robieniem zadań czy rysowaniem. Z pewnością bardzo dobrze sprawdzą się tutaj lampy philips, które idealnie nadają się w tego typu pomieszczeniach.

Urządzenie przedszkola wydaje się być rzeczą bardzo prostą, jednak należy zadbać o wiele elementów. Oprócz tego należy pamiętać, że meble czy zabawki powinny być bezpieczne dla maluchów.