Pranie tapicerki welurowej – o czym należy pamiętać

Pranie tapicerki welurowej – o czym należy pamiętać

październik 8, 2020 Wyłączono przez admin

Samochody to główne środki transportu w krajach rozwiniętych, podobnie jest w Polsce. Na ten moment w kraju jest zarejestrowanych prawie 30 milionów pojazdów osobowych. Codzienna pielęgnacja i czyszczenie aut jest zatem o wiele prostsze ze względu na dostęp do wielu myjni samoobsługowych i automatycznych. Pranie tapicerki samochodowej nie jest takie proste jak mogłoby się wydawać. Istotne jest zapamiętanie kilku ważnych aspektów, które pomogą nam w prawidłowym wyczyszczeniu tapicerki. Sprawdźmy jak to wygląda w przypadku tapicerek wykonanych z materiałów welurowych. 

Tapicerka welurowa szybciej się brudzi?

Welur to materiał, który najczęściej możemy spotkać na tapicerce samochodowej. Głównym czynnikiem tego jest oczywiście cena. W zestawieniu z tapicerką ze skóry możemy zaoszczędzić nawet kilkaset złotych. Ten rodzaj tapicerki możemy także nazywać materiałową. Jest to bowiem tradycyjny materiał. Największą wadą jest to, że wchłania zabrudzenia, które później bardzo ciężko jest usunąć. Tapicerka welurowa nie jest prosta w czyszczeniu. Nie zmienia to faktu, że żyjemy w XXI wieku i powstały takie środki i preparaty, które pozwolą nam na całkowite usunięcie plam. 

Jak czyścić tapicerkę welurową?

Tak zwane pranie tapicerki samochodowej powinno się odbywać dopiero po wcześniejszym odkurzeniu wnętrza auta. W ten sposób usuniemy wszelki brud, który będzie nam utrudniał kolejny etap czyli właściwe czyszczenie tapicerki. Na początek zalecana jest pianka do prania tapicerki, która usuwa brud. Następnie należy całą powierzchnię tapicerki welurowej przetrzeć suchą szmatką lub ścierką. Po wyschnięciu preparatu należy ponownie odkurzyć materiał. Ten proces nie jest w żaden sposób skomplikowany. Przy usuwaniu trudniejszych plam zalecane jest jednak udanie się do profesjonalnej myjni samochodowej, która bez problemu powinna poradzić sobie z zadaniem. 

Pranie tapicerki samochodowej z weluru w Renegades Garage Kraków

Dzięki kompleksowym usługom w profesjonalnej myjni możesz sprawić, że twój pojazd będzie ponownie wyglądać jak nowy. Pranie tapicerki samochodowej w Krakowie w studiu Renegades Garage to idealna okazja. Niskie ceny i szerokie pakiety usług dostosowane do każdych potrzeb. Dowiedz się więcej o usługach takich jak pranie tapicerki samochodowej czy mycie podwozia w Krakowie. Więcej informacji o cenach i nie tylko znajdziesz na https://myjniakrakow.com/pranie_tapicerki_krakow/