Kontrola dostępu do pomieszczeń w małych firmach

październik 8, 2020 Wyłączono przez admin

Każdy właściciel firmy wie, jak ważne jest właściwe chronienie dostępu do pomieszczeń w przedsiębiorstwie. Dotyczy to oczywiście również małych firm. Tradycyjnym rozwiązaniem są klucze. Alternatywą staje się automatyczny system dostępu do pomieszczeń.

Ochrona danych i sprzętu

W każdej firmie znajdują się pomieszczenia, w których przechowuje się cenne przedmioty lub ważne informacje. Muszą one podlegać solidnej kontroli. Należy odpowiednio wcześnie o nią zadbać. W przeciwnym wypadku narażamy się na wejście osób niepowołanych, włamania.

Zamek na odcisk palca

Kiedyś powszechnym sposobem otwierania pomieszczeń były klucze. Dziś w wielu miejscach możemy spotkać zamki na odcisk palca. Jest to bardzo wygodne i komfortowe. Możemy zapomnieć o używaniu kluczy. Do otwarcia drzwi potrzebujemy jedynie naszego kciuka. Drzwi mogą w ten sposób otworzyć wszystkie osoby, które wcześniej zostały zdefiniowane w bazie danych. Nie zachodzi więc niebezpieczeństwo, że do pomieszczenia wejdzie niechciana osoba. Jest to zapewnianie ochrony na najwyższym poziomie. Zamek na odcisk palca może być używany również w małych firmach.

Karta zbliżeniowa i monitoring

Drzwi możemy również otwierać za pomocą specjalnej karty. W miejscu, gdzie znajduje się wejście do danego pomieszczenia może znajdować się monitoring. W ten sposób mamy pełną wiedzę na temat tego, kto i w jakim czasie wchodził na teren firmy, pomieszczenia, a także kiedy je opuszczał. Jest to rozwiązanie, z którego z pewnością warto skorzystać.

Kontrola dostępu – wejście w określonych godzinach

System kontroli dostępu, z którego korzysta już wiele firm, umożliwia również definiowanie godzin, w których możliwe jest wejście do pomieszczenia. Możemy na przykład zablokować możliwość wejścia do niego nocą. Godziny wejścia możemy zmieniać w zależności od naszych aktualnych potrzeb. Informacje na ten temat znajdziesz na stronie https://biosys.pl/kontrola-dostepu-msp