Podróżowanie z rodziną. Jak przewozić sprzęt sportowy dla kilku osób

Podróżowanie z rodziną. Jak przewozić sprzęt sportowy dla kilku osób

maj 8, 2019 Wyłączono przez admin

Podróżując z rodziną często okazuje się po zapakowaniu bagaży nie ma miejsca na sprzęt sportowy. Zwłaszcza przewożenie nart, rowerów, desek, piłek jest problematyczne. Nie powinniśmy się jednak tym przejmować producenci akcesoriów samochodowych wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientów i tworzą coraz to doskonalsze uchwyty i boksy pozwalające na bardziej komfortowe podróżowanie ze swoim ulubionym sprzętem sportowym.

Rodzaje uchwytów samochodowych

Uchwyty samochodowe są przystosowane do przewozu określonego typu sprzętu sportowego czy turystycznego. Możemy wyróżnić bagażniki rowerowe oraz na narty. W przypadku bagażników na narty kupimy zarówno te mocowane magnetycznie bezpośrednio do samochodu, jak i te do montażu na belki bagażnika dachowego. Nieco mniejszy wybór jest w przypadku, gdy zdecydujemy się przewozić narty w uchwycie mocowanym na hak holowniczy.

Oprócz dedykowanych uchwytów na narty kupić możemy także uchwyty rowerowe. Ich wybór jest bardzo duży. Zacznijmy od uchwytów rowerowych do mocowania na dach. Pozwalają one na przewożenie rowerów tylko w przypadku niektórych rodzajów nadwozia. Nie sprawdzą się w przypadku każdego samochodu. Nie zabierają one jednak przestrzeni z tyłu pojazdu i nie zasłaniają tablic rejestracyjnych, więc nie musimy bać się o te kwestie. Innym typem uchwytów rowerowych jest ten mocowany na klapę od bagażnika. Jest dostępny tylko dla samochodów typu hatchback. Mocowanie na klapę od bagażnika nie utrudnia dostępu do bagażnika i nie zasłania tablic rejestracyjnych. Ostatnim typem bagażników rowerowych są te mocowane na hak. Rower umieszczany jest wtedy na platformie, która na końcu powinna mieć miejsce na tablicę rejestracyjną.

Rodzaje boksów

Do przewożenia nart, piłek i desek snowboardowych wykorzystać można boksy dachowe. Pozwalają one na przewożenie bagażu, więc gdy sprzęt narciarski nie będzie nam potrzebny możemy wykorzystać boks do przewozu toreb.

Boksy mocowane są zazwyczaj na dach samochodu, jednak można wybrać także kufry mocowane na hak holowniczy.

Więcej na temat akcesoriów do przewozu sprzętu sportowego znajdziecie na stronie http://dopasujbagaznik.pl