Materac termoplastyczny. Dla kogo tak, a dla kogo nie

Materac termoplastyczny. Dla kogo tak, a dla kogo nie

maj 8, 2019 Wyłączono przez admin

Materace termoplastyczne są niezwykle popularne na rynku materacy. Posiadają one właściwości nieporównywalne do innych materiałów wykorzystywanych do produkcji materacy. Dla kogo polecany jest ten rodzaj materacy? W przypadku których osób lepiej będzie sprawdzała się inny niż pianka termoplastyczna materiał?

Wszystko o materacu termoplastycznym

Materace termoplastyczne powstają z pianki memory, która zapamiętuje przez chwilę kształt ciała. Technologia ta pochodzi z NASA, która to opracowała tę konstrukcję na potrzeby lotu w kosmos. Po ponad 20 latach technologie zaczęto stosować na masową skalę w produkcji materacy. Pianka termoplastyczna pod wpływem ciepła i nacisku kurczy się i poddaje.

Właściwości materacy termoplastycznych

Materace termoplastyczne dopasowują się do ciała. Powodują, że zanurzamy się niejako w piance termoplastycznej. Cząsteczki, z których zbudowana jest pianka termoplastyczna kurczą się pod wpływem ciepła ciała i nacisku. Pianka termoplastyczna doskonale amortyzuje. Przez co śpiąc we dwie osoby praktycznie odczuwamy wiercenia się osoby obok.

Dla kogo sprawdzi się materac termoplastyczny?

Materac termoplastyczny sprawdzi się dla osób z problemami z krążeniem. Pianka termoplastyczna idealnie dopasowuje się do ciała i do nacisku, ułatwiając przepływ krwi. Zbyt twardy materac w przypadku osób z takimi problemami może nasilić dolegliwości.

Materace termoplastyczne poleca się osobom starszym. Nie powoduje on nadmiernego nacisku na różne partie ciała przez co nie powinien nasilać dolegliwości bólowych. Materace tego typu poleca się również osobom z problemami z kręgosłupem. Należy jednak zwrócić uwagę na odpowiednią twardość materaca.

Dla kogo nie sprawdzi się materac termoplastyczny?

Osoby mające problemy z przegrzewaniem się w nocy powinny poszukać innego typu materaca, bowiem pianka termo może nasilić te odczucia. Takim osobom poleca się bardziej lateks. Zapewnia on nieco lepsza wentylację.

Przykładowy materac termoplastyczny https://common.sklep.pl/6-materace-termoplastyczne