Ogrodowe meble technorattanowe – czy są bezpieczne dla dzieci?

Ogrodowe meble technorattanowe – czy są bezpieczne dla dzieci?

kwiecień 16, 2021 Wyłączono przez admin

Ogród jest dla dziecka miejscem bliskiego kontaktu z zielenią i sposobem na poznawanie świata – nie od dziś wiadomo, że człowiek żyjący w zgodzie z naturą rzadziej choruje i cieszy się lepszym samopoczuciem. Warto zadbać o to, żeby
zielony zakątek otaczający dom zaaranżować w taki sposób, żeby nie stanowił dla pociech dodatkowego zagrożenia. Należy również mieć świadomość, że duża część wypadków wynika z niefrasobliwości rodziców i można ich uniknąć.

Dlaczego meble aluminiowe nie są dobrym rozwiązaniem?

Większość mebli dziecięcych wymaga specjalnych certyfikatów potwierdzających ich zgodność ze standardami Unii Europejskiej w zakresie bezpieczeństwa najmłodszych. Zasadniczym problemem jest to, że certyfikowane są jedynie te meble, które dedykowane są dla maluszków (na przykład kołyski czy krzesełka do jedzenia) a ponadto spełnianie standardów unijnych nie jest, nawet w tym zakresie, obowiązkowe. Pozostałe meble, z którymi spotkasz się w mieszkaniu czy ogrodzie służą przede wszystkim dorosłym. W celu zapewnienia bezpieczeństwa swojemu maluchowi koniecznym będzie zwrócenie uwagi na systemy zamykania szafek (w celu uniknięcia przytrzaśnięcia palców) oraz na to czy meble nie mają ostrych krawędzi, które narażają dziecko na poważne uszczerbki na zdrowiu. Swoich wymagań względem mebli nie należy obniżać w stosunku do mebli znajdujących się poza domem. Mimo tego, że meble aluminiowe cieszą się wśród posiadaczy ogrodów niebywałą popularnością, co wiąże się przede wszystkim z ich wytrzymałością i niewielką wagą, charakteryzują się ostrymi krawędziami, które w przypadku upadku mogą zrobić dziecku krzywdę. Jakie meble wybrać, żeby nie narażać zdrowia dziecka? Odpowiedź jest prosta…

Meble technorattanowe

są stworzone z syntetycznego materiału imitującego naturalną plecionkę rattanową. Materiał ten jest elastyczny i ma inną, delikatniejszą fakturę w porównaniu do aluminium. Nie dość, że są w wyglądzie bardziej naturalne niż meble aluminiowe to, przez wzgląd na technikę wyplatania, posiadają zaokrąglone krawędzie, które zdecydowanie zmniejszają ryzyko zranienia się. Dodatkowo są bardzo łatwe w czyszczeniu – w związku z czym, chociażby w przypadku rozlanego soku, z łatwością można będzie pozbyć się plamy i zachować narożnik czy też fotel w czystości. Pragnąc mieć pewność, że Twoja strefa relaksu nie stanowi zagrożenia bezpieczeństwa dla najmłodszych dobrze jest ją wyposażyć w okrągły stół, który również pozbawiony jest ostrych krawędzi. Miej na uwadze, że nie wszystkie okrągłe stoły mają szklany blat – warto rozejrzeć się za alternatywami takimi jak blaty polietynowe, które nie pochłaniają wilgoci i są bardzo dobrą imitacją drewna.

Z ofertą mebli technorattanowych, które zapewnią komfort i bezpieczeństwo Twojej pociechy zapoznasz się na stronie: https://www.belgiardino.pl/.