Sprzęt do koszykówki dla najmłodszych

październik 25, 2018 Wyłączono przez Patryk

Przedszkola aby zachęcić rodziców jak i same dzieci do siebie proponują coraz bardziej atrakcyjne zajęcia dodatkowe. W chwili obecnej dzieci mają spory wybór zajęć, które mają na celu zapoznać dziecko z określoną dzieciną i rozpocząć szlifowanie podstawowych umiejętności w tym zakresie. Mowa tutaj o wszelkich zajęciach sportowych, plastycznych, muzycznych, językowych, ruchowych i innych. Bardzo dużą popularnością cieszą się zajęcie sportowe i nie ma się co dziwić, dzieci w wieku przedszkolnym są niezwykle ruchliwe, ciekawe świata, chcą się wykazywać i uczyć.

koszykówka dla dzieci

Jakie zajęcie sportowe dla dzieci w przedszkolu?

W przedszkolu można prowadzić wiele ciekawych zajęć ruchowych, sportowych, które z całą pewnością zaciekawią maluchów. I nie chodzi tutaj o zapoznawanie z rozbudowanym zasadami gry, czy nauka techniki, co głównie zainteresowanie sportem, pokazanie jak można się nim bawić i miło spędzać czas. Popularnymi i tradycyjnymi formami są takie gry zespołowe jak piłka nożna, gra w dwa ognie, balet, taniec, gimnastyka i inne. Jednak czasem dobrze jest jeszcze bardziej urozmaicić dzieciakom zajęcia, dzięki czemu mogą poznawać w szerszym zakresie gry i zabawy, w tym gry zespołowe. Nie stosuje się z racji młodego wieku dzieci takich gier jak koszykówka czy siatkówka, ponieważ boiska jak i sam sprzęt nie są dostosowane do nich. Nie są to też łatwe gry dla takich maluchów. Jednak możliwe jest wprowadzanie pewnych elementów, które będą uproszczoną formą gry. Dla przykładu można na terenie przedszkola lub nawet w sali postawić stojak do koszykówki i uczyć dzieci rzutów do kosza. Dobra zabawa murowana! Dzieciaki bardzo chętnie uczestniczą w takich zajęciach.

rzut do obręczy - koszykówka

Jaki stojak do koszykówki do przedszkola?

Oczywiście sprzęt sportowy musi być dostosowane do wieku, wzrostu i umiejętności dzieciaków. Dlatego stojak powinien mieć regulowaną wysokość tarczy z obręczą do koszykówki. Tablica powinna być umieszczona na wysokości odpowiadającej warunkom fizycznym dzieciaków. Ustawiona zbyt wysoko zniechęci dzieci, które być może nawet nie dorzucą do obręczy.

Piłka do koszykówki również nie może być oryginalna, ponieważ jest zbyt duża i ciężka, może spowodować krzywdę kiedy nie jest umiejętnie obsługiwana. Dla takich zabaw z koszem wystarczy spokojnie lekka piłka gumowa, tak aby przy uderzeniu np. w głowę nie powodowała żadnych urazów.

Zajęcia takie mają zachęcać dzieci do udziału w grze, do rywalizacji, a nie zniechęcać, dlatego trzeba uważnie zadbać o stworzenie odpowiednich warunków gry. Miejsce powinno być pozbawione wszelkich elementów stanowiących zagrożenie dla dzieci.