Jakie bloki do malowania wybrać do różnych technik plastycznych?

Jakie bloki do malowania wybrać do różnych technik plastycznych?

listopad 11, 2021 Wyłączono przez admin

Bloki artystyczne to produkty, które charakteryzuje mnogość dostępnych wariantów. Są one dostępne w różnych rozmiarach ale również przystosowane do pracy z określonymi mediami, co jest niezwykle istotne dla ich wytrzymałości i świadomości, że wykonana na nich praca nie ulegnie wyblaknięciu lub zniszczeniu. Decydując się na zakup artykułu jakim jest blok do malowania koniecznym jest więc zapoznanie się z kryteriami, które ten powinien spełniać w momencie, gdy stosowana ma być określona technika malarska.

Bloki do malowania – podstawowe informacje

Warto wiedzieć, że bloki do malowania różnią się między sobą nie tylko rozmiarem ale również aspektami takimi jak faktura i gramatura, która determinuje ich fakturę. Bloki do malowania wybranymi technikami znacznie się między sobą różnią – należy mieć na uwadze, że również innych blogów wymagają techniki rysownicze. Czym jest gramatura? Gramatura to masa papieru wyrażana w gramach na jego metr kwadratowy – im wyższa więc gramatura tym grubszy i bardziej wytrzymały (na wpływ chociażby wody) jest blok do malowania. Bloki do malowania o najwyższej gramaturze stosowane są w przypadku technik mokrych takich jak malarstwo akwarelowe czy też rysunek kredkami artystycznymi, które umożliwiają rozmycie przy użyciu wody. Dostępne w szerokim wachlarzu różnych wariacji bloki do malowania farbami akrylowymi, akwarelowymi czy też olejnymi wykonywane są również przez różnych producentów spośród których zdecydowanie wybijają się marki takie jak Canson czy też Leniar.

Blok do malowania – techniki suche

Techniki suche są znacznie mniej wymagające w zakresie papieru w porównaniu do technik mokrych. Szkice, rysunki węglem czy też pastelami mają zdecydowanie niższe wymagania względem papieru, gdyż nie wpływają one na jego strukturę – nie wnikają weń a osadzają się na jego powierzchni. Blok do malowania wykorzystywany w technikach suchych powinien cechować się przyczepnością a co za tym idzie delikatnie chropowatą powierzchnią. Do technik suchych polecane są jednak bloki artystyczne o nieco większej niż standardowa gramatura (150g i wyżej) – mają one oryginalną fakturę, która sprawia, że wykonana na ich papierze praca doskonale się prezentuje. Blok do malowania o wysokiej gramaturze może zostać wykorzystany w przypadku tworzenia rysunków na zamówienie lub kiedy przyjmowane są zlecenia. Wybierając wysokiej jakości blok do malowania okazujesz szacunek swojemu Klientowi a przy tym zachęcasz go do ponownego skorzystania z Twoich usług.

Bloki artystyczne do różnych technik malarskich

Odpowiedzmy sobie na pytanie jakie bloki do malowania wybrać do różnych technik plastycznych. Do technik suchych wystarczającymi będą bloki artystyczne o niezbyt wysokiej gramaturze, do mokrych zdecydowanie lepiej nadadzą się te, które przekraczają wartość gramatury 250g. W zakresie wyboru rozmiaru wszystko zależne jest od indywidualnych potrzeb artysty – niektórzy niepewnie czują się podczas tworzenia dużych dzieł, inni natomiast preferują płótna i duże arkusze papieru. Bloki artystyczne w różnych rozmiarach i przystosowane do potrzeb artystów trudniących się różnymi technikami plastycznymi dostępne są w ofercie internetowego sklepu plastycznego Gwasz – sprawdź stronę: https://www.gwasz.com/papiery-i-bloki.