Zabawki edukacyjne dla 3 latka na urodziny. Sprawdź nasze propozycje!

Zabawki edukacyjne dla 3 latka na urodziny. Sprawdź nasze propozycje!

sierpień 12, 2019 Wyłączono przez admin

Trzecie urodziny to wiek, w którym dzieci już powoli zaczynają otwierać się na świat. Coraz więcej wypytują o otaczające nas rzeczy. To najlepszy okres na rozwój dziecka, dlatego warto jest zakupić prezent na urodziny, który nie tylko będzie bawić, ale również przyczyni się do rozwoju. 

Aktualnie, sklepy z zabawkami poszerzają swoje oferty o dodatkowe zabawki, które mają za zadanie przede wszystkim kształcić. Pluszowe misie z pewnością są niezbędne dla dziecka, szczególnie kiedy kładziemy je spać. Nie zmienia to faktu, że zabawki edukacyjne mają duży wpływ na rozwój, który w tym wieku powinien przebiegać zgodnie z otaczającym je środowiskiem. W momencie, gdy posyłamy nasze dziecko do przedszkola, a więc w wieku trzech lat mamy nadzieję, że wszystkiego nauczą przedszkolanki. Warto jednak wyjść poza te ramy i zająć nasze dziecko dodatkową formą nauczania również w domu. Nie musi to być usilne uczenie, a zwykła zabawa, która pozwala na zwiększenie pamięci i poprawia koncentrację. 

Do zabawek edukacyjnych z pewnością możemy zaliczyć poniższe przykłady, które mają duży wpływ na rozwój dziecka:

Puzzle – wydaje się, że nie są to zabawki, które mają jakikolwiek wpływ na rozwój dzieci. Jednakże przykładowe puzzle zwiększają nie tylko koncentrację, ale i poziom logiki. Dziecko zaczyna myśleć w momencie ich układania, a to w dużym stopniu przyczynia się do ogólnego rozwoju. 

Klocki i piramidy – tego typu zabawki przede wszystkim wpływają na kreatywność. Ta umiejętność jest bardzo istotna na każdym etapie naszego życia, a w dzieciństwie w szczególności. Budowanie różnych konstrukcji uświadamia dzieci w prostych kwestiach dotyczących budowy różnego typu obiektów. 

Konik na biegunach dla wielu wydaje się być już zapomnianą zabawką. Jest to błędne myślenie. Forma aktywności jaką umożliwia tego typu zabawka pozwala na polepszenie koordynacji ruchowej dziecka.

zabawki edukacyjne dla 3 latka

Zabawki edukacyjne dla 3 latka na prezent!

Zabawki dla dzieci kupujemy nie tylko od okazji. Przekonasz się o tym, kiedy weźmiesz ze sobą swojego malucha na zakupy. Prawidłowy rozwój powinien być dla nas najważniejszy, dlatego też zabawki edukacyjne dla 3 latka mają tak duże znaczenie. Sklep internetowy https://babajagapatrzy.pl posiada w swojej ofercie szereg akcesoriów i zabawek dla dzieci wykonanych z drewna, czyli materiału, który jest o wiele bardziej wytrzymały, aniżeli plastikowe odpowiedniki. Zabawki edukacyjne dla 3 latka mają nie tylko zapewnić rozrywkę, ale również poprawę koncentracji, ruchu czy zasobu słów.