Wybór kierunku studiów inżynierskich: Jak znaleźć odpowiednią ścieżkę kariery

Wybór kierunku studiów inżynierskich: Jak znaleźć odpowiednią ścieżkę kariery

sierpień 9, 2023 Wyłączono przez admin

Temat wyboru studiów wyższych warto podjąć znacznie wcześniej niż tuż po maturze. Wtedy też będzie czas na to by przyjrzeć się temu jak wygląda rynek pracy, na jakich pracowników jest zapotrzebowanie. W ostanim czasie można zauważyć duże zainteresowanie studiami inżynierskimi.

Jak podkreśla wielu analityków zainteresowanie szkolnictwem wyższym oraz szeroko pojętą inżynieria jest spowodowane zmieniającymi się trendami na rynku pracy. Obecnie można zauważyć duże zapotrzebowanie na wykwalifikowanych inżynierów.

Podążaj za trendami i zainteresowaniami

Warto podjąć naukę na tych kierunkach studiów, które cieszą się dużą popularnością – wtedy też mamy większe prawdopodobieństwo że podejmiemy prace w wyuczonym zawodzie. Jednak na uwadze oprócz panujących „trendów” na kierunki i specjalności powinniśmy mieć nasze własne zainteresowania i predyspozycje. Jeśli interesuje nas ochrona środowiska chcemy zrobić coś dla naszej planety, poznać tajniki innowacyjnych systemów ekologicznych możemy wybrać kierunek Energetyka a specjalność Odnawialne źródła energii. W przypadku gdy interesuje nas tematyka zarządzania, logistyki i systemów organizacyjnych, możliwe dobrą drogą edukacyjną będzie podjęcie studiów na kierunku Zarządzanie na specjalności Zarządzanie zasobami ludzkimi czy Marketing w internecie. Studia inżynierskie na tych i wielu innych ciekawych kierunkach możesz podjąć na uczelnie WSZOP – sprawdź pełną listę kierunków i specjalności na stronie: https://wszop.edu.pl/studia-licencjackie-i-inzynierskie-i-stopnia/

Dowiedz się więcej o studiach inżynierskich od specjalistów

Jeśli nie więź czego możesz spodziewać się podejmując studia inżynierskie, warto w tym przypadku zapytać u źródła. Przydatne informacje na pewno zgromadzimy podczas spotkań i rozmów z inżynierami, specjalistami w dziedzinie inżynierii. Zdobądź informacje o ich codziennych obowiązkach, wyzwaniach i tego czego można spodziewać się w pracy na stanowisku inżyniera. Taka rozmowa może dostarczyć Ci wiele cennych informacji i wyklarować obraz tego jak wygląda praca w danej dziedzinie inżynierii.