Wybieramy witryny chłodnicze do cukierni i kawiarni

Wybieramy witryny chłodnicze do cukierni i kawiarni

wrzesień 8, 2023 Wyłączono przez admin

Prowadzenie cukierni lub kawiarni to spore wyzwanie. Właściciel oraz pracownicy muszą dbać nie tylko o profesjonalną obsługę, ale również o to, aby wszystkie sprzedawane produkty były przechowywane w odpowiednich warunkach. W takich lokalach dużą część asortymentu stanowią różnego rodzaju ciasta, torty, desery, koktajle czy galaretki. Z jednej strony muszą być one przechowywane w niskiej temperaturze, aby zachować swoją świeżość, a z drugiej – odpowiednio wyeksponowane.

Właśnie dlatego niezbędnym elementem wyposażenia tych miejsc są witryny chłodnicze. W poniższym artykule przyjrzymy się bliżej temu, jak wybrać najlepsze modele witryn chłodniczych do kawiarni oraz cukierni.

Witryny chłodnicze i ich rola w lokalu gastronomicznym

Jak już zostało wspomniane, witryny chłodnicze pełnią dwie, bardzo ważne role. Przede wszystkim służą do tego, aby przechowywać w nich produkty spożywcze lub gotową żywność w odpowiednio niskiej temperaturze. Kolejna funkcja – to ekspozycje produktów przeznaczonych do sprzedaży. Duże przeszklenia, jakim cechują się witryny chłodnicze, pozwalają łatwo zapoznać się z asortymentem, a sprzedawcom dają możliwość łatwego dostępu do środka.

Estetyczna ekspozycja jest bardzo ważna, aby zachęcić klientów do zakupu. Ciasta czy desery powinny się prezentować bardzo apetycznie, co gwarantuje odpowiednia temperatura. Dodatkowo – wiele modeli witryn posiada dodatkowe oświetlenie LED. Daje ono bardzo eleganckie światło, ale przede wszystkim nie nagrzewa się, dlatego nie wpływa negatywnie na temperaturę. Jest też bardzo ekonomiczne, co nie pozostaje bez znaczenia, jeżeli chodzi o rachunki za prąd.

Witryny chłodnicze do kawiarni i cukierni

Jeżeli chodzi o wybór witryn chłodniczych do kawiarni oraz cukierni, to przede wszystkim należy postawić na modele ekspozycyjne. Dostępne są one w dwóch wersjach – okrągłej oraz prostokątnej. Smukłe kształty sprawiają, że świetnie prezentują się nawet w niewielkim lokalu. Takie witryny chłodnicze standardowo posiadają trzy półki na ciasta, natomiast na dole można dodatkowo przechowywać napoje.

Dostępne są w kilku wariantach kolorystycznych – przede wszystkim białym oraz czarnym, ale także srebrnym. Na komfort ich użytkowania wpływa na przykład możliwość zmiany kierunku otwierania drzwi. Regulowana wysokość półek będzie doskonała na przykład w przypadku, kiedy przechowujemy w nich wysokie torty lub butelki. Witryny chłodnicze wykonane są ze szkła, a także stali nierdzewnej. Dzięki temu są odporne na różne uszkodzenia, intensywne użytkowanie (na przykład ich przestawianie, częste otwieranie), a także czyszczenie.

Witryny chłodnicze idealne do kawiarni oraz cukierni można znaleźć na stronie sklepu Termosy.com.pl: https://termosy.com.pl/Witryny-chlodnicze-c665