Wybieramy meble ogrodowe dla dużej rodziny

sierpień 12, 2020 Wyłączono przez admin

Wybór mebli ogrodowych dla dużej rodziny powinien być starannie przemyślany. Tylko dzięki temu będziemy mogli sprostać potrzebom wszystkich domowników i cieszyć się dobrze wyglądającym meblem przez lata. Czy zatem kierować się przy wyborze mebli ogrodowych dla dużej rodziny?

Meble ogrodowe dostępne w sklepach

W sezonie letnim w sklepach stacjonarnych i e-commerce obecne są meble stworzone z różnych materiałów cechujących się odmiennymi właściwościami.
Od wielu lat prym wiodą meble z drewna. Ich cechą jest bardzo dobry wygląd odwołujący się do natury, która przecież stanowi otoczenie ogrodu, a także możliwość przeprowadzania renowacji ( w tym zmian koloru itp.). Meble te posiadają jednak też pewne ograniczenia, są nimi zabiegi pielęgnacyjne, polegające na konserwacji mebla przy użyciu odpowiednich środków. Meble wykonane z całości z drewna są też dosyć ciężkie. Zwłaszcza ławki z grubych desek.
Dla osób niedysponujących czasem na konserwację mebli zaleca się sięgnięcie po materiały syntetyczne, takie jak np. technorattan. Dobrym rozwiązaniem mogą okazać się także ostatnio popularne meble aluminiowe (np. https://www.belgiardino.pl/40-meble-aluminiowe)

Czym kierować się dobierając meble dla rodziny – 3 kluczowe kwestie

Wielkość zestawu musi odzwierciedlać wielkość rodziny

Dobrze jest dobierać wielkość zestawu dodając do liczby domowników cztery dodatkowe osoby. Wtedy uzyskujemy minimalną liczbę osób, które powinien pomieścić zestaw. Osoby uwielbiające zapraszanie gości do ogrodu latem powinni zaplanować możliwość rozbudowania zestawu o dodatkowe miejsca siedzące.

Dobry materiał to odporny materiał

Gry w piłkę nieopodal stołu, czy zabawy z psem podnoszą ryzyko uszkodzenia mebla. Zwłaszcza gdy mamy do czynienia ze szklanymi powierzchniami. W przypadku rodziny z dziećmi warto wybierać meble mające blat z bardziej odpornego na uderzenia materiału jak np. beton, konglomerat, metal.

Z ceną idzie jakość

W przypadku mebli, czy to ogrodowych czy salonowych, nie można nie zgodzić się ze stwierdzeniem, że cena idzie w parze z jakością. Tanie meble ogrodowe wykonane są zazwyczaj z materiałów niskiej jakości, które pod wpływem czynników atmosferycznych szybko niszczeją i wymagają wymiany.