Treningi piłkarskie dla juniorów. Na co zwracać uwagę?

Treningi piłkarskie dla juniorów. Na co zwracać uwagę?

czerwiec 7, 2019 Wyłączono przez admin

Każdy trener posiada swoje metody względem trenowania swoich podopiecznych. W przypadku dzieci, te zasady jednak ulegają gwałtownym zmianom. Należy wówczas przewidywać wiele sytuacji, które mogą się wydarzyć w trakcie trwania treningu. Odpowiednie podejście i przede wszystkim sprzęt, który zagwarantuje młodym adeptom wejście do dorosłej piłki mogą okazać się kluczowe dla rozwoju zawodników.

Podstawowe wyposażenie

Każdy młody zawodnik powinien być wyposażony w odzież, która zagwarantuje mu prawidłową koordynację ruchową w czasie trwania treningów jak i na meczu. Komplety piłkarskie w postaci spodni i dresów treningowych są istotne ze względu na różne warunki atmosferyczne. Koszulki powinny być z kolei wykonane z materiałów, które pochłaniają pot i zapewniają pełną przepustowość powietrza. Materiał powinien oddychać, aby wydolność zawodnika na boisku nie spadła zbyt szybko. Istotna jest również elastyczność. Dobrze dopasowany krój i rozciągliwy materiał pozwala zawodnikom na poruszanie się bez ograniczeń. Kolejnym istotnym elementem jest obuwie. Korki piłkarskie to podstawa dla każdego młodego piłkarza.

Zabawa czy ćwiczenia?

Piłka nożna dla młodych chłopaków może być w dużym stopniu zabawą. Należy jednak wyraźnie zaznaczyć na treningu różnicę między gierkami i zabawami z piłką, a profesjonalnymi ćwiczeniami, które mają za zadanie zwiększyć koordynację zawodników.

Na co poświęcać najwięcej czasu?

Dla piłkarza tak naprawdę najważniejsza jest technika. Zawodnik powinien potrafić dobrze opanowywać piłkę w wielu różnych sytuacjach i to właśnie na technikę powinno się kłaść największy nacisk. Sprawność ogólna również ma duże znaczenie, jednak najwięksi piłkarze na świecie charakteryzują się grą za pomocą swoich umiejętności, a nie warunków fizycznych.

Komplety piłkarskie do kupienia w sklepie internetowym

Zina to marka, która jest znana w kraju od kilkunastu lat. Wspiera polską piłkę nożną, a szczególnie młodzież. Profesjonalne komplety piłkarskie charakteryzują się wysoką jakością wykonania. Elastyczne materiały pozwalają zawodnikom na zachowanie odpowiedniej koordynacji zarówno w trakcie treningów jak i meczów. Więcej informacji na temat sprzedaży dostępne pod adresem https://zina.pl/ sklepu internetowego.