Szkoła trenerów – co wybrać we Wrocławiu?

czerwiec 2, 2020 Wyłączono przez admin

We współczesnym świecie coraz trudniej załapać się na profesjonalne usługi w zakresie szkoleń trenerskich. Niestety – jak to zwykle bywa – często pozytywne i trafione kursy są „zjadane” przez Januszów biznesu, którzy chcąc maksymalizować zyski swojej firmy dochodzą do wniosku, że lepiej zainwestować w promocję niż kompetentnych trenerów. W rezultacie Internet aż puchnie od wspaniałych, napompowanych produktów zapewniających sukcesy trenerskiew tydzień

Przekazywanie wiedzy niezbędnej do rozwijania swoich kompetencji trenerskich i coachingowych wymaga doświadczenia, Nie jest to możliwe bez wykwalifikowanej kadry. Co więcej, nie wystarczy tylko czysty empiryzm. Profesjonalne firmy powinny skupiać się na treningu opartym o dowody (evidence based). Rzetelność naukowa wymaga jednak wysiłku umysłowego, a ten najczęściej jest związany z koniecznością opłacenia ekspertów od treningu – kolejny element, na którym się oszczędza.

Na szczęście Wrocław jest stosunkowo dużym miastem, dlatego nie wszystko stracone. Aby znaleźć profesjonalną firmę w mojej okolicy skorzystałem oczywiście z wyszukiwarki Google. Jedna z pierwszych szkół, która mi się nawinęła była szkoła trenerów https://moderator.edu.pl

Szkolenia dla trenerów HR pomagają nie tylko poprawić motywację pracowników, ale także poprawiają wizerunek pracodawcy. Trenerzy potrafią utrzymywać dobre relacje z pracownikami, co stanowi klucz do rozwiązywania kluczowych problemów w miejscu pracy. Ponadto każdy trener potrafi wgryźć się w myśli osób, z którymi pragnie nawiązać kontakt, posiada rozbudowaną empatię i inne cechy, wyszlifowane cechy osobowości które łącznie Tworzą z niego profesjonalnego trenera.

Czy są inne firmy trenerskie we Wrocławiu?

Oczywiście już pobieżny przegląd ofert doprowadzi nas do wniosku, że liczba propozycji możliwych do wyboru jest bardzo szeroka. Oferta wszędzie jest podobna – przynajmniej na papierze. Dlatego konkuruje się ceną.

Nie ma jednak możliwości, aby zaoszczędzić na wszystkim. I tak, szkolenie dla trenerów realizowane w cenie przedstawienia teatralnego nie pozwoli nam rozwinąć skrzydeł. Co więcej, może być nawet szkodliwe, prowadząc do utrwalenia nierzadko błędnych postaw i wzorców, wyniesionych jeszcze z ubiegłego wieku. Wiele „ośrodków badawczych” w postaci popularnych Youtuberów i innych gwiazdeczek bazuje na niskich jakościowo czasopismach naukowych, gdzie proces recenzji jest – mówiąc eufemistycznie – zbyt mało dokładny.

A zatem jeżeli masz do wyboru oszczędzić kilkaset złotych, tracąc przy tym czas i prawdopodobnie możliwość nauczenia się czegoś pozytywnego w zakresie edukacji trenerskiej – droga wolna. Ja jednak pozostanę przy sprawdzonych rozwiązaniach.