Studia podyplomowe – co warto o nich wiedzieć?

Studia podyplomowe – co warto o nich wiedzieć?

czerwiec 1, 2022 Wyłączono przez admin

Znalezienie odpowiednich studiów jest sporym wyzwaniem. Szczególnie, że przy wyborze studiów powinniśmy uwzględnić kilka ważnych aspektów. Studia podyplomowe pełnią rolę edukacji uzupełniającej z tego względu ich wybór może być znacznie większym utrudnieniem niż wybór studiów licencjackich.

Na pewno powinniśmy wziąć pod uwagę system kształcenia, jakość kształcenia i możliwości zawodowe jakie dają studia podyplomowe. Nie bez znaczenia jest również cel studiów.

Studia podyplomowe dla tych którzy chcą się przekwalifikować

Na pewno można wyróżnić dwie grupy studentów. Jedna to ta, która chce podjąć edukację na studiach podyplomowych po to aby się przekwalifikować. Wiadomo rynek pracy stale się zmienia w związku z czym zmieniają się też wymogi względem kandydatów. Nic dziwnego, że istnieje bardzo często potrzeba przekwalifikowania się. Nierzadko zdarza się tak że pracownik biurowy przekwalifikowuje się na pracownika ds. bhp, pracownika ds kadr i płac. Studia podyplomowe są więc idealnym rozwiązaniem dla osób które mają potrzebę przekwalifikowania się i zdobycia nowych kompetencji zawodowych.

Studia podyplomowe dla tych którzy chcą zdobyć nowe kwalifikacje

Nie brakuje również osób, które chcą podjąć studia podyplomowe po to aby po prostu zdobyć nowe kwalifikacje. Nauka na studiach podyplomowych nie trwa zbyt długo więc po 2 semestrach można zdobyć odpowiednie kwalifikacje zawodowe. Na studiach podyplomowych można zdobyć tytuł technika, tytuł specjalisty wszystko zależy oczywiście od tego jaką specjalizację wybierzemy. Oto najpopularniejsze specjalizacje akurat w tym roku akademickim:

  • kadry i płace
  • zarządzanie jakością
  • studia podyplomowe bhp
  • zarządzanie zasobami ludzkimi

Te i wiele innych specjalności na studiach podyplomowych znajdziesz na uczelni WSZOP. Jest to jedna z najczęściej polecanych i renomowanych uczelni na Śląsku. Katowice to miasto w którym działa uczelnia. Na stronie uczelni https://wszop.edu.pl/studia-podyplomowe/ szczegóły oferty i zasady rekrutacji na wybrane kierunki.