Przygotuj swój samochód na weekend w górach!

grudzień 7, 2021 Wyłączono przez admin

Zima zawitała u nas już na dobre, a to oznacza, że coraz chętniej będziemy organizować sobie weekendowe wypady w góry. Aby jednak móc w pełni bezpiecznie dojechać do wybranego przez nas miejsca należy przede wszystkim odpowiednio przygotować swój samochód. Na co powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę? Podpowiadamy w naszym artykule.

Przegląd techniczny samochodu dla bezpieczeństwa

Pierwszym krokiem, jaki musimy postawić na drodze do bezpiecznej jazdy samochodem zimą, to przegląd techniczny pojazdu. To, że wydaje nam się, że nasz samochód jest w pełni sprawny, wcale nie oznacza tego, że nie wkradła nam się drobna awaria. Nawet najmniejsze uszkodzenia i problemy techniczne mogą urosnąć do rangi znacznie poważniejszych i bardziej kosztownych problemów. Wcześniejsze wykrycie problemów naszego samochodu nie tylko uchroni nas przed niemałym wydatkiem, ale również będzie znacznie bezpieczniejszym rozwiązaniem zarówno dla nas, jak i innych uczestników ruchu drogowego.

Łańcuchy śniegowe, czyli must have każdej zimy

Łańcuchy śniegowe są must havem, jeśli wybieramy się w góry. Przede wszystkim łańcuchy śniegowe bardzo często są wręcz wymagane – na co w wielu miejscach wskazują oczywiście znaki. Łańcuchy antypoślizgowe to oczywiście wygoda dla samego kierowcy. Ogromne ilości śniegu oraz lód na powierzchni jezdni sprawiają, że dojechanie do niektórych miejsc jest wręcz niemożliwe. Łańcuchy pozwalają nam poruszać się w sposób komfortowy i przede wszystkim bezpieczny po terenach górskich. Odpowiednio przechowywane będą służyć nam przez kilka sezonów!

Łańcuchy antypoślizgowe znajdziesz pod adresem https://www.dopasujbagaznik.pl/lancuchy-sniegowe.

Stan opon ma znaczenie

Nawet najlepsze łańcuchy antypoślizgowe będą niepotrzebne, jeśli stan naszych opon wcale nie jest taki, jaki powinien. Zanim wyruszymy w drogę (a nawet przed założeniem zimówek!), warto sprawdzić stan opon. Po pierwsze należy sprawdzić głębokość bieżników – czy aby na pewno jest odpowiedni do jazdy po śliskiej, zaśnieżonej nawierzchni. Po drugie stan gumy, jak wiadomo, sparciała opona będzie niemałym zagrożeniem na drodze. Warto więc sprawdzić rok produkcji opony – wtedy będziemy mieć pewność, czy możemy jeszcze na niej gdziekolwiek dojechać.