Prywatne przedszkole Tychy – dlaczego przedszkole jest tak ważne w rozwoju dziecka?

lipiec 2, 2021 Wyłączono przez admin

Wielu rodziców decyduje się posłać dziecko do przedszkola z bardzo różnych powodów. Czasami wymaga tego aktualna sytuacja rodzinna. Jeśli rodzice pracują, a babcia nie mieszka w pobliżu i nie ma możliwości zaopiekować się wnukiem, to posłanie dziecka do przedszkola podyktowane jest koniecznością. W innych przypadkach rodzice posyłają dziecka do przedszkola, gdyż chcą mu ułatwić dalszy start w zerówce lub szkole podstawowej. Bez względu na to, jaka jest przyczyna, warto wiedzieć, że przedszkole pełni bardzo ważną rolę w rozwoju dziecka. Dlaczego tak jest? O tym poniżej.

Dlaczego warto posłać dziecko do przedszkola?

W dzisiejszych czasach dzieci coraz mniej czasu spędzają z rówieśnikami. Wspólne zabawy na podwórku zastąpione zostały samotnym spędzaniem wolnego czasu przed laptopem lub telefonem komórkowym. W przedszkolu dzieci mają możliwość wspólnych zabaw z rówieśnikami pod czujnym okiem nauczyciela edukacji przedszkolnej. To bardzo ważne dla ich prawidłowego rozwoju. Uczy komunikowania się z innymi, otwartości na drugiego człowieka. Dzieci mają też możliwość znalezienia przyjaciela, swojej bratniej duszy. Taka integracja jest bardzo ważna, a by w przyszłości dziecko potrafiło działać w grupie, wyrażać swoje emocje i odczytywać potrzeby innych.
Dzieci w przedszkolu wspólnie przeżywają radości i smutki. Razem się bawią i uczą.

Nauka odbywa się poprzez zabawę, dzięki czemu dzieci rozwijają swoje zainteresowanie otaczającym je światem. Rodzice powinni pamiętać o tym, że przedszkole nie jest miejscem, w którym można „przechować” dziecko przez ten czas, którzy oni spędzają w pracy. To bardzo często pierwsze miejsce, które uczy dzieci odpowiedzialności za siebie i innych. W przedszkolu na dziecko nakładane są pewne obowiązki, z których dziecko potem może być rozliczane. Uczy to odpowiedzialności i ustalania priorytetów.

Jak wybrać dobre przedszkole?

Decydując się na wybór przedszkola dla swojego dziecka, warto wziąć pod uwagę nie tylko, czy jest no blisko naszego domu. Obecnie coraz większą popularnością ciszą się przedszkola prywatne, w których dzieci mogą liczyć na fachową opiekę oraz szereg różnorodnych zajęć dodatkowych. W takim przedszkolu panuje domowa atmosfera. Mniejsza liczba dzieci w grupie sprawia, że nauczyciel bardzo szybko może poznać ich potrzeby oraz otoczyć odpowiednią opieką.

Jeśli szukasz prywatnego przedszkola dla swojego dziecka, to koniecznie zapoznają się z ofertą przedszkola w Tychach Otwarte Okno: http://www.otwarteokno.edu.pl/strony/2/przedszkole/