Proces planowania produkcji przy użyciu systemy ERP

Proces planowania produkcji przy użyciu systemy ERP

maj 24, 2023 Wyłączono przez admin

W każdym przedsiębiorstwie czy to w zakładzie produkcyjnym kluczowe jest planowanie. To właśnie one jest kluczowym czynnikiem wpływającym na ogólny sukces firmy. Właściwie zaplanowane, dogłębnie przeanalizowane strategie oraz działania mają duże znaczenie dla osiągnięcia zamierzonych celów w tym bardzo często i przewagi konkurencyjnej.

Jak zadbać skuteczne planowanie w firmie? Co może pomóc w osiągnięciu sukcesu dla całego przedsiębiorstwa? Sprawdź jakie zalety mają systemy ERP.

System ERP oprogramowanie do zbierania danych

Planowanie działań w przedsiębiorstwie nie byłoby możliwe gdyby nie posiadanie kompletu danych. Systemy EPR mają zdolność nie tylko zbierania ale i grupowania danych. Dzięki pozyskanym informacjom przedsiębiorstwo może mieć lepszą kontrolę nad zamówienia klientów, prowadzić prognozy sprzedaży, dostępność surowców, wykonywać harmonogramy dostaw itp.

Planowanie i tworzenie harmonogramu produkcji

System ERP na podstawie prognoz popytu, dostępności surowców i innych czynników, jest w stanie generować harmonogram produkcji. Przy grupowaniu tych danych uwzględnia dostępność zasobów, przepływ operacji, terminy dostaw i wiele innych kryteriów. Takie dane pozwalają na gromadzenie informacji a przy tym skuteczne planowanie produkcji i minimalizowanie ich opóźnień.

Monitorowanie postępów produkcji

Comarch Altum, Comarch Optima to systemy ERP dzięki którym możliwe jest sprawne monitorowanie postępów produkcji w czasie rzeczywistym. Jak dział on w praktyce? Otóż pracownicy mogą wprowadzać informacje o wykonanych operacjach, zużyciu surowców, czasie wykonania prac itp. Dzięki tym danym system gromadzi informacje niezbędne do przeprowadzania analizy postępów produkcyjnych.

Wybierz system do planowania produkcji na stronie: https://ksibb.com.pl. Profesjonalne systemy ERP dla małych i dużych firm.