Prawidłowe przechowywanie płyt winylowych ma znaczenie

Prawidłowe przechowywanie płyt winylowych ma znaczenie

wrzesień 7, 2020 Wyłączono przez admin

Zakup płyty winylowej z pewnością wiąże się z niemałym wydatkiem. Są to krążki znacznie droższe od płyt kompaktowych (CD, DVD). Niektórzy twierdzą, że na zakupie jednej płyty winylowej się nie kończy. Jest to ponoć uzależniające tak samo jak zrobienie tatuażu, gdzie na pierwszym się nie kończy. Przechowywanie płyt winylowych jest istotne, ponieważ bardzo łatwo o uszkodzenia. A jak już wiemy zakup związany jest z wydatkiem.

Płyty winylowe powróciły na dobre do sprzedaży jeszcze na początku XXI wieku. Oczywiście mogliśmy je zakupić na straganach i w stacjonarnych sklepach muzycznych, natomiast nie było to tak ogólnodostępne jak jest aktualnie. Płyty winylowe sprzedają się coraz lepiej. Szczególnie na zachodnich rynkach. Nie zmienia to faktu, że w naszym kraju również ta sprzedaż stale narasta. Płyty winylowe są wyznacznikiem pewnego trendu w popkulturze, który pojawił się na początku tej dekady. Zakup czarnych krążków wiąże się z większym wydatkiem niż w przypadku odpowiedników kompaktowych. Właśnie dlatego tak istotne jest prawidłowe przechowywanie tego rodzaju płyt. Sprawdźmy w jaki sposób należy układać płyty.

Jak przechowywać płyty winylowe?

Zacznijmy od pozycji. Płyty winylowe należy układać w pozycji pionowej, a nie poziomej. Dlaczego tak? Wszystko ze względu na zachowanie równomierności. Krążki układane jeden na drugim są wówczas narażone na odkształcenia, a to może mieć negatywny wpływ na ich jakość odtwarzania. Kolejnym aspektem jest temperatura. Winyle nie mogą być przechowywane w miejscach, gdzie temperatura powietrza przekracza 35 stopni C. Podobnie wygląda sprawa w kwestiach związanych ze zbyt dużą wilgotnością. Dlatego starajmy się unikać piwnic i strychów. Opakowanie płyty też jest istotne. Chroni przed porysowaniem. 

Sklep z płytami winylowymi – znajdź albumy swoich ulubionych wykonawców

Nowe i starsze płyty dostępne już w sklepie internetowym CD DVD VINYL. Miejsce to posiada w swojej ofercie ponad pół miliona wydawnictw z każdego zakątka globu. Przechowuj płyty winylowe zgodnie z naszymi wskazówkami, a będziesz mógł się nimi cieszyć znacznie dłużej. Skorzystaj z naszej propozycji i wybierz płytę winylową od swojego ulubionego wykonawcy.