Podróżowanie samochodem z dziećmi. Jakie akcesoria samochodowe warto mieć?

Podróżowanie samochodem z dziećmi. Jakie akcesoria samochodowe warto mieć?

sierpień 11, 2020 Wyłączono przez admin

Długie podróże samochodem osobowym, kiedy pasażerami są dzieci mogą być trudnym doświadczeniem zarówno dla nich jak i dla ich rodziców. Zwłaszcza, gdy przestrzeń w środku samochodu jest ograniczona bagażem, który nie zmieścił się już do bagażnika. Istnieją jednak rozwiązania, które mogą uprzyjemnić podróżowanie. Poznajcie kilka akcesoriów samochodowych.

Przewożenie sprzętu sportowego z pomocą uchwytów samochodowych

Jedyna bezpieczna metoda przewożenia sprzętu sportowego czy turystycznego, to stosowanie odpowiednich uchwytów samochodowych. Przykładowo rowery mogą być w zależności od typu nadwozia przewożone w aż trzech typach uchwytów: na hak, na klapę oraz tych montowanych na dach samochodu jak np.  https://www.dopasujbagaznik.pl/uchwyty-rowerowe-na-dach

Boxy dachowe, aby powiększyć przestrzeń na bagaż

Istotna jest także dostępna przestrzeń bagażowa, którą nawet w przypadku samochodów z niewielkim bagażnikiem, bez trudu możemy powiększyć wykorzystując boxy dachowe lub kufry montowane na platformie przytwierdzonej do haka holowniczego.

Organizery w służbie porządkowi w samochodzie

Uporządkowanie małych przedmiotów, które leżą niezabezpieczone w samochodzie nie jest tylko kwestią estetyczną, ale również istotnym aspektem w zapewnieniu bezpieczeństwa osobom wewnątrz pojazdu. Jak wiemy niezabezpieczone przedmioty podczas gwałtownego manewru na drodze, zwłaszcza przy dużej prędkości, mogą przemieszczać się z bardzo dużą siłą. Uderzenie takim przedmiotem może być śmiertelnie groźne, dlatego warto, aby wszelkie przedmioty były zabezpieczone w organizerach.