Plakaty, naklejki i tapety w urządzaniu pokoju noworodka

wrzesień 11, 2019 Wyłączono przez admin

Oczekiwanie na przybycie nowego członka rodziny to czas wielkich przygotowań. W grę wchodzi nie tylko sama organizacja życia domowników, ale również zmiany w aranżacji wnętrz. Podczas urządzania pokoju na przybycie dziecka na świat ostrożnie dobieramy meble, materiały wykończeniowe i farby. Nie powinniśmy również zapominać o uważnym dobieraniu dekoracji. Na co wrócić uwagę i w jaki sposób wykorzystać plakaty, naklejki oraz tapety ścienne?

Na co zwrócić uwagę urządzając pokój dla noworodka?

Urządzanie pokoju dla noworodka może być niemałym wyzwaniem. Najważniejszą kwestią jest bezpieczeństwo oraz przyjemna atmosfera dla matki. Ważny jest zatem ostrożny dobór materiałów wykończenia i mebli. Nie powinny zawierać one drażniących substancji zapachowych oraz substancji mogących powodować alergie. Istotne jest również łatwość czyszczenia takich mebli.

Dekoracje ścian w pokoju noworodka

Plakaty w pokoju noworodka

W pokoju już narodzonego dziecka można zawiesić spersonalizowane plakaty, np. z imieniem dziecka oraz datą i miejscem narodzin. Można wykorzystać kompozycję trzech plakatów, tzw tryptyk. Na jednym plakacie znajduje się wtedy imię, na innym data urodzenia, a na trzecim kolorowa grafika. Przed narodzinami dziecka można jeszcze kupić plakaty dedykowane do pokoi dziecięcych.

Naklejki ścienne

Wiele osób coraz częściej sięga po naklejki ścienne, gdyż jest to łatwy sposób na dekorowanie wnętrza, który sprawdza się również w małych pomieszczeniach, gdyż nie zabiera cennego miejsca na podłodze i półkach. Ponadto naklejki ścienne w bardzo łatwy sposób nakleja się do ścian i to bez pomocy fachowca. Wystarczy postępować zgodnie z instrukcją. Również usunięcie naklejek jest proste. Naklejki kupicie w sklepie internetowym producenta pod adresem https://yokodesign.pl/

Tapety ścienne

Pośród tapet ściennych znaleźć można te dedykowane do pokojów dziecięcych. Kupując je warto zwrócić uwagę nie tylko na wzór, ale również atesty i certyfikaty poświadczające ich bezpieczeństwo. Co do montażu tapet. W większości przypadków będziemy potrzebowali pomocy fachowca.