Pielęgnacja włosów dziecka

Pielęgnacja włosów dziecka

lipiec 28, 2020 Wyłączono przez admin

Potrzeby włosów zmieniają się wraz z wiekiem, to dotyczy również włosów dzieci. W pierwszym miesiącu życia maluszka do mycia głowy wystarczy sama woda, lecz z czasem potrzeby skóry jego głowy się zwiększą. Jaki więc powinien być szampon dla rocznego dziecka?

Mycie jest fajne 

W pewnym wieku dziecko może przechodzić kąpielowy bunt. Przez to, że może być wtedy niespokojne i przez to ruchliwe, bardzo często piana wpadnie mu do oka, co wcale nie pomoże w polubieniu się z kąpielą, która będzie kojarzyć się z bólem. Przy wyborze szamponu warto wtedy kierować się tym, czy jest delikatny i nie szczypie w oczy. Nie powinien być też zbyt mocny, jego zadaniem jest delikatne mycie włosów i skóry głowy dziecka oraz lekkie nawilżenie. 

Czego unikać w szamponie dziecka

Szampon dla rocznego dziecka musi mieć dobry, delikatny skład. Skóra głowy jest wtedy bardzo delikatna i narażona na podrażnienia. Nie powinien więc zawierać silikonów, parabenów a szczególnie alkoholu, który jest silnie drażniący, nie tylko dla włosów dziecka ale i dorosłych osób. Należy unikać również SLS – silnego detergentu, który jest odpowiedzialny za pienienie się – i  SLES, który jest jego odrobinę łagodniejszym odpowiednikiem. Sól, którą zobaczymy w składzie też nie powinna być wybrana dla dziecka, ponieważ również podrażnia skórę. Z kolei oleje mineralne czy wazelina zatykają pory skóry, które z kolei mogą prowadzić do problemów z łupieżem.  Sprawdź szampony dla rocznego dziecka w sklepie Kosmethurt.

Dobry skład – tego szukaj

Szampon dla dziecka powinien mieć jak najkrótszy i jak najbardziej naturalny skład. W składzie takiego kosmetyku powinny się znaleźć wyciągi z roślin i ziół, witaminy (np. A, B5)  oraz substancje nawilżające. Można spotkać też w składzie nierafinowane oleje roślinne

Pamiętaj o tej zasadzie!

Składniki podane w składach są zawsze od największej ilości do najmniejszej. Dlatego czytając skład konieczne jest nie tylko zwrócenie uwagi na jego poszczególne punkty ale również kolejność w której zostały podane.