Nawierzchnia sportowa na boisko szkolne – jak wybrać odpowiednią?

Nawierzchnia sportowa na boisko szkolne – jak wybrać odpowiednią?

październik 3, 2022 Wyłączono przez admin

Boisko szkolne to miejsce w którym dzieci spędzają sporo czasu. To na nim organizowane są treningi, ćwiczenia, mecze. Oprócz funkcjonalności boiska sportowe powinny przede wszystkim być obiektami na których dziecko w sposób bezpieczny będzie mogło zażywać aktywności sportowej.

Dlatego też tak dużo mówi się o samym zagospodarowaniu boisk szkolnych, o tym jak ważne jest rozmieszczenie sprzętów i wybór właściwej nawierzchni.

Jaka nawierzchnia sportowa sprawdza się najlepiej?

Tutaj odpowiedź wydaje się być dość oczywista. Najlepsza będzie nawierzchnia sportowa, która jest w pełni dopasowana do rodzaju boiska. Co oznacza to w praktyce? Otóż inny rodzaj nawierzchni zastosowany będzie na boisko do piłki nożnej a jeszcze inny na wielofunkcyjne boisko czy boisko do tenisa. Trudno tutaj jednoznacznie odpowiedzieć jaki rodzaj boiska sprawdzi się w 100% na natomiast pewne jest to, że w każdym przypadku musi to być nawierzchnia sportowa funkcjonalna, amortyzująca, dostatecznie miękka i łatwa w utrzymywaniu czystości.

Nawierzchnia typu Courty – dedykowana na boiska szkolne

Nawierzchnie polipropylenowe to nowość w branży sportowej. Dobrym przykładem jest tutaj nawierzchnia Courty, która cieszy się dużą popularnością. Ten rodzaj nawierzchni montowany jest na boiskach komercyjnych w tym również na boiskach szkolnych. Doskonale sprawdza się na boiskach dedykowanych do koszykówki, siatkówki, na boiskach wielofunkcyjnych. Nawierzchnia sportowa Courty ma wiele zalet jej konstrukcja jest modułowa zatem jej montaż przebiega bardzo sprawnie, ponadto jest bezpieczna dla stawów, funkcjonalna, trwała, odporna na uszkodzenia mechaniczne co więcej pielęgnacja oraz konserwacja boiska sportowego z nawierzchnią polipropylenową COURTY jest niezwykle łatwa. Sprawdź jak prezentują się boiska szkolne przy użyciu nawierzchni Courty – przykładowe realizacje na stronie https://courty.pl/