Mini boisko do piłki nożnej – co uwzględnić przy jego budowie

czerwiec 7, 2021 Wyłączono przez admin

Boiska piłkarskie to najpopularniejsze z dostępnych obiektów sportowych. Tworzone są przy szkołach, kompleksach sportowych oraz coraz częściej na placach przydomowych.

Mini boiska przeważnie projektowane i dedykowane są dla najmłodszych fanów futbolu. Budowa mini boisk sportowych z pozoru przypomina standardowe boiska sportowego jednak różni się kilkoma elementami.

• Boiska mają inną nawierzchnię – mini boisko jest ze sztucznej trawy a standardowe z prawdziwej.
  • Sprzęty takie jak słupki, czy bramki są innej wielkości. Na mini boisku montowane są przeważnie mobilne bramki, na boisku piłkarskim montuje się bramki stałe.
  • Boiska do gry w piłkę nożną dla dzieci to zazwyczaj mniejsze obiekty sportowe w porównaniu z tradycyjnymi boiskami futbolowymi.

Odpowiednie zagospodarowanie terenu

Przez zagospodarowanie terenu można tutaj rozumieć wydzielenie strefy do gry oraz montaż odpowiedniej nawierzchni sportowej. Mini boisko do piłki nożnej powinno mieć wymiar w przedziale od 25 x 15m do 42 x 25m. Wtedy też można mówić o dobrze zaadoptowanym terenie do gry. Jeśli chodzi o nawierzchnię sportową najlepiej na boiskach do piłki nożnej sprawdza się sztuczna murawa. Jest ona mało wymagająca jeśli chodzi o pielęgnację co istotne prezentuje się bardzo estetycznie na boiskach futbolowych

Bezpieczne boisko do gry w piłkę nożną

Zaprojektowanie boiska do piłki nożnej nie należy do łatwych. Trzeba mieć na uwadze przede wszystkim względy bezpieczeństwa. Bez znaczenia czy chcemy stworzyć boisko na terenie przydomowym czy ma to być obiekt typowo komercyjny w każdym przypadku boisko musi być dobrze zagospodarowane. Co oznacza to w praktyce? Otóż każde boisko powinno być ogrodzone, sprzęty zamontowane na boisku powinny być certyfikowane. Sprzęt do gry powinien być w pełni sprawny a bramki na boisku prawidłowo zamontowane. Wybór bramek piłkarskich może nam ułatwić oferta producenta – https://sportgrupa.pl/kategoria-produktu/sprzet-sportowy/bramki/ w ofercie dostępne bramki na boiska do piłki nożnej które posiadają certyfikat Instytutu Sportu.