Kursy – czy mogą być przydatne w życiu zawodowym?

kwiecień 29, 2020 Wyłączono przez admin

Rynek pracy staje się coraz bardziej wymagający w dzisiejszych czasach nie wystarczą studia do tego aby znaleźć dobrze płatną pracę. W co drugim ogłoszeniu o pracę możemy przeczytać, że jednym z wymogów jest posiadanie kilkuletniego doświadczenia w zawodzie bądź specjalistyczne umiejętności.

Jak więc młoda osoba wkraczająca dopiero co w rynek pracy ma mieć takie kwalifikacje? To pytanie zadaje sobie większość młodych ludzi chcących podjąć swoją pierwsza pracę. Okazuje się, że jest sposób zdobycie może nie tyle co doświadczenia ale dodatkowych kwalifikacji. Dobrym pomysłem jest tutaj udział w kursach zawodowych i uczęszczanie do szkoły przysposabiającej do zawodu. Ofert szkoleń jest prawdziwe zatrzęsienie jeśli chodzi o specjalizacje jak również ich dostępność. Mamy do wyboru kursy w Katowicach czy to w Krakowie, we Wrocławiu zatem jest w czym wybierać.

Najpopularniejsze kursy?

Każdy kto myśli o szkoleniu zawodowym ma ku temu duże możliwości. Do wyboru są kursy z tak naprawdę przeróżnych dziedzin. Dużym zainteresowaniem cieszą się szkolenia biurowe, administracyjne, księgowe, dotyczące obsługi maszyn, a także medyczne, kosmetyczne. Pozwalają na zdobycie dobrej pracy, lub zwiększenie kwalifikacji na obecnym stanowisku. Warto wybierać szkolenia, które odpowiadają naszym zainteresowaniom i planowaniu ścieżki zawodowej.

Jeśli kursy to tylko te z certyfikatem

Chcąc wybrać się na kurs warto wcześniej sprawdzić co otrzymujemy po jego zakończeniu. Owszem każdemu z nas zależy na nabyciu wiedzy i kompetencji ale równie ważny jest przysłowiowy “papierek”. Placówki organizujące kursy powinny wydawać zaświadczenie o ukończeniu kursu najlepiej wydawane przez MEN.

Obecnie nie brakuje ośrodków szkoleniowych, które oferują szeroki zakres kursów zawodowych. Duże możliwości w tym kierunku dają Katowice – tutaj jak nigdzie indziej można się szkolić niemalże z każdej dziedziny. Wybierając kursy w Katowicach możemy spodziewać się nie tylko bogatej oferty szkoleń ale także placówek, które prowadza tylko certyfikowane szkolenia oraz zajęcia przysposabiające do zawodu/pracy.