Kupujesz aparat Olympus? Dowiedz się czy warto

luty 24, 2022 Wyłączono przez admin

W branży fotograficznej możemy znaleźć coraz więcej marek specjalizujących się w produkcji aparatów fotograficznych. Nie każda z nich jednak może pochwalić się wysokiej jakości sprzętem. Aparaty Olympus pojawiły się na rynku już lata temu. Jednak mają one spory popyt. Sprawdźmy co sprawia, że marka jest tak łakomym kąskiem wśród fotografów. 

Co wziąć pod uwagę kupując aparat cyfrowy Olympus?

Jak każdy aparat cyfrowy, wybór najlepszego modelu aparatu Olympus zależy od Twoich zainteresowań fotograficznych, intencji i poziomu umiejętności. Jeśli planujesz fotografować sport lub ptaki, będziesz potrzebować aparatu Olympus, który zapewnia szybkie robienie zdjęć z równie sprawnym autofokusem. Chcesz, aby wszystko było proste i nieskomplikowane? Sprawdź jeden z aparatów Olympus dla początkujących. Chcesz robić zdjęcia przy basenie lub na plaży? Jest też dla ciebie kamera podwodna.

Wzmocnienie

Pomimo stosunkowo niewielkich rozmiarów, wysokiej klasy aparaty Olympus, takie jak seria OM-D E-M1, oferują jedne z najlepszych pod względem wytrzymałości i odporności na warunki atmosferyczne. Po prostu wiedz, że modele profesjonalne naprawdę wzmacniają ochronę, podczas gdy modele bardziej zorientowane na konsumenta nie są tak trudne. Jeśli planujesz zabrać korpus aparatu w góry lub w trudne warunki pogodowe, warto zapłacić dodatkowo za modele z mocniejszymi nogami.

Bezlusterkowe aparaty Olympus

Jedną ze specyfikacji, o których należy pamiętać przy wyborze najlepszego aparatu cyfrowego Olympus, jest to, że bezlusterkowe aparaty firmy zawierają czujniki Micro Cztery Trzecie, które zapewniają dwukrotny współczynnik przycięcia obiektywów. To świetna wiadomość dla fotografów, którzy chcą lub potrzebują dodatkowego zasięgu swoich obiektywów. Przekłada się to również na używanie krótszych, lżejszych obiektywów do telefotografii. Na przykład obiektyw 100 mm-400 mm zapewnia takie samo pole widzenia jak obiektyw 200 mm-800. A biorąc pod uwagę doskonałą 5-osiową stabilizację obrazu (IBIS) w niektórych aparatach cyfrowych Olympus w niektórych aparatach, fotografowanie przy użyciu teleobiektywu i przy słabym oświetleniu (długi czas otwarcia migawki) nie stanowi problemu.

Znajdź swój wymarzony i w pełni profesjonalny aparat bezlusterkowy Olympus na stronie dystrybutora https://notopstryk.pl/pl/producer/Olympus/5. W sklepie możesz liczyć na szeroką ofertę marki Olympus oraz innych producentów sprzętu fotograficznego.