Jakie studia wybrać w 2022 – sprawdź przyszłościowe kierunki

Jakie studia wybrać w 2022 – sprawdź przyszłościowe kierunki

luty 2, 2022 Wyłączono przez admin

Zaraz po zdaniu matury wielu młodych ludzi deklaruje chęć podjęcia nauki na studiach wyższych. Wybór odpowiedniego kierunku studiów rodzi niemało dylematów. Nic dziwnego w końcu od tego poniekąd zależy zawodowa przyszłość. Nie ma idealnej recepty na to jak dobrze wybrać studia.

Są jednak pewne kryteria, którymi warto się sugerować przy wyborze kierunku studiów. Na pewno warto rozważyć swoje zainteresowania, powinniśmy podjąć naukę na takim kierunku, który będzie dla nas interesujący, na którym z przyjemnością będziemy studiować i pogłębiać swoją wiedzę. Jeśli w przyszłości będziemy chcieli podjąć pracę w wyuczonym zawodzie dobrze jest już na wstępie sprawdzić czy wybrany przez nas kierunek studiów jest przyszłościowy.

Najpopularniejsze kierunki studiów w 2022

Co prawda nowy rok akademicki jeszcze się nie rozpoczął jednak już teraz to dobry moment na to aby zastanowić się nad wyborem odpowiedniego kierunku studiów. Każdego roku panują pewnego rodzaju „trendy” w edukacyjnych wyborach. Już teraz można zauważyć duże zainteresowanie takimi kierunkami jak: Bezpieczeństwo wewnętrzne, czy Zarządzanie i inżynieria produkcji. Na kierunku Bezpieczeństwo wewnętrzne najbardziej popularnymi specjalizacjami dotychczas były: Resocjalizacja, Kryminalistyka i Psychokryminalistyka – niewykluczone, że te specjalności również i w tym roku będą jednymi z najczęściej wybieranych przez absolwentów.

Jak wybrać uczelnię wyższą?

Wybór przyszłościowego kierunku studiów to jedno, inną równie ważną kwestią jest wybór uczelni wyższej. Nie na każdej uczelni podejmiemy naukę na wybranym przez nas kierunku czy specjalizacji, dlatego też dobrze jest zweryfikować ten fakt z wyprzedzeniem. Jeśli zdecydujemy się podjąć naukę na kierunku Resocjalizacja czy Kryminalistyka dodatkowo dobrze jest sprawdzić jaki program nauczania posiada dana uczelnia. Sprawdźmy czy na studiach są zajęcia praktyczne, dowiedzmy się kto prowadzi zajęcia, jak wygląda harmonogram zajęć. W przypadku gdy chcemy podjąć studia na najbardziej popularnych kierunkach warto takie informacje zweryfikować. Najlepszym rozwiązaniem jest podjęcie studiów na znanej i polecanej uczelni. Wtedy nie musimy się martwić o to czy wybraliśmy dobry kierunek czy specjalność. Wśród najbardziej polecanych uczelni znalazł się WSZOP (Wyższa Szkoła Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach) absolwenci bardzo sobie chwalą tutejszą kadrę, poziom nauczania i dostępność kierunków. Na stronie uczelni można zapoznać się z pełną listą dostępnych kierunków: https://wszop.edu.pl