Huśtawki i bujaki w pokoju dziecięcym

marzec 11, 2019 Wyłączono przez admin

Pokój dziecięcy powinien być urządzony w ciekawy sposób. Powinny znaleźć się w nim zarówno elementy aktywizujące wyobraźnię i uczące dziecko, jak i te służące zabawie oraz aktywności fizycznej. Można w tym celu wykorzystać huśtawki i bujaki? Jakie huśtawki i bujaki znajdziemy sklepach? Dlaczego warto, aby znalazły się w pokojach naszych pociech?

Dlaczego huśtawa w pokoju dziecięcym to rewelacyjny pomysł?

Wszystkie dzieci uwielbiają się huśtać, jest to dla nich ogromna frajda. Na placach zabaw wraz z pierwszymi promieniami wiosennego słońca pojawiają się tłumy rozbrykanych dzieci, korzystające z huśtawek i innych atrakcji. Jednak czy chodzi tu tylko o dziecięcą frajdę? Otóż nie. Mało kto wie, że huśtanie wpływa bardzo pozytywnie na rozwój dziecka. Nie chodzi tu o redukcję napięcia, która dokonuje się również poprzez inne aktywności fizyczne, ale o rozwój mózgu.

Huśtanie a układ przedsionkowy

Huśtanie ma bardzo pozytywny wpływ na układ przedsionkowy dziecka. W jaki sposób? Otóż układ przedsionkowy odpowiada za zmysł równowagi, koordynację ruchową, prawidłowe odczytywanie położenia własnego ciała względem obiektów w otoczeniu i wiele innych oraz ma wpływ na funkcjonowanie innych układów. Huśtanie jest formą aktywizacji tego układu, dostarcza ono wrażeń dziecku, przez co zaczyna dużo lepiej czuć własne ciało, ma coraz lepszą koordynację ruchową.

Huśtanie a mięśnie

Huśtanie, tak jak inna aktywność fizyczna wpływa pozytywnie na wzmacnianie mięśni. W huśtaniu szczególnie mocno pracują nogi, ale nie tylko. Całe ciało przyjmuje odpowiednią postawę, żeby utrzymać się na huśtawce.

Huśtanie a własne emocje

Huśtanie wpływa wyciszająco na emocje. Co zauważalne jest już od narodzin, kiedy to kołysanie w ramionach matki pozwala uspokoić się płaczącemu dziecku. Huśtanie pozwala radzić sobie dzieciom ze stresem i napięciem.

Huśtawka – jaka wybrać?

Chcąc zamontować huśtawkę w pokoju dziecka warto zdecydować się na te modele z ograniczonym zasięgiem bujania, ale również na te które wyglądają nieco bardziej stylowo. Huśtawki możecie znaleźć w sklepie Millihome pod adresem, https://www.millihome.pl/hustawki-bujaki.