Eko wyprawka dla noworodka

sierpień 21, 2019 Wyłączono przez admin

Kompletowanie wyprawki niejednej młodej mamie spędza sen z powiek. Każdy rodzic chce dla swojego maleństwa, by mogło ono przywitać świat w możliwie jak najlepszych warunkach.

Nic więc dziwnego, że większość młodych rodziców kompletując wyprawkę wybiera właśnie ekologiczne produkty. Sprawdź w jakie eko produkty warto wyposażyć maluszka.

Pieluchy bambusowe

Jako, że jest to jeden z ważniejszych i niezbędnych produktów dla noworodka, warto wybrać takie, które będą uniwersalne i bardzo praktyczne w użyciu. Pieluchy bambusowe będą w tym przypadku idealnym wyborem. Mamy nie tylko produkt, który jest w 10% naturalny ale takie który posiada jeszcze szereg innych zalet: jest antyalergiczny, delikatny dla skóry dziecka, jest wielorazowy. Pieluchy bambusowe znajdą użytek również jako miękki ręczniczek kąpielowy, bądź jako miękkie przykrycie do łóżeczka czy wózka.

Ekologiczne kosmetyki

Skóra noworodka potrzebuje szczególnej ochrony, w tym przypadku najlepiej sprawdzą się kosmetyki z dobrym składem. Takim który będzie w pełni naturalny i będzie bezpieczny nie powodujący alergii. Warto więc wybrać ekologiczne kosmetyki posiadające adekwatne certyfikaty by mieć pewność, że noworodkowi one nie zaszkodzą. Trzeba dodać, że wiele zależy również od asortymentu danego sklepu, najlepiej zakupić produkty pielęgnacyjne w takim miejscu w którym mamy duży wybór i szamponów i pampersów, kremów i innych produktów pielęgnacyjnych. Dodatkowo dobrze jest zwrócić uwagę na ceny kosmetyków dla dzieci. Zwłaszcza, że same kompletowanie wyprawki nie należy do najtańszych nic dziwnego, że rodzice bardzo często wybierają sklepy tam gdzie są tanie kosmetyki.

Tanie kosmetyki i wszelkiego rodzaju produkty pielęgnacyjne dla dzieci oferuje sklep internetowy Kosmet Hurt.

kojec materiałowy dla dziecka

Eko zabawki

Zabawki dla niemowląt nie powinny być skomplikowane, mają pełnić jedynie funkcje stymulujące rozwój noworodka. Na początek sprawdzą się karuzele do łóżeczka czy gryzaki, bądź zabawki, które będą dostarczać dziecku nowych bodźców. W tym wszystkim najważniejsze jest by owe zabawki były dla dziecka bezpieczne.

Świetnie sprawdzają się eko zabawki, to nie tylko pogoń za modą jak uznaje większość rodziców. Eko zabawki są przede wszystkim zdrowe dla dzieci oraz wolne od toksyn i innych niebezpiecznych barwników które można spotkać w tradycyjnych zabawkach.