Dlaczego warto zachęcać dziecko do uprawiania sportów?

czerwiec 6, 2019 Wyłączono przez admin

Sport to świetny sposób na spędzenie wolnego czasu, zwłaszcza w obecnych czasach gdzie dzieci szukają rozrywki przed ekranem komputera czy smartfona. Każdy rodzic troszczący się o swoją pociechę powinien chcieć i umieć zachęcić swoje dziecko do aktywnego spędzania czasu.

Pomysłów jest mnóstwo, a to sportowe zajęcia pozalekcyjne, podwórkowa gra w piłkę czy inne osiedlowe zabawy. Owszem sama aktywizacja nie należy do prostych zadań jednak istnieje kilka pomysłów, które mogą zachęcić dziecko do uprawiania sportu.

Bardzo dobrym pomysłem jest stworzenie boiska we własnym ogrodzie. Boisko wielofunkcyjne może być świetnym pomysłem aktywizującym dziecko do aktywności sportowej. Wystarczy stworzyć chociażby boisko w ogrodzie na którym będzie można grać w piłkę nożną czy w tenisa. Garść inspiracji znajdziesz na stronie Courty.pl

Wzrasta poczucie własnej wartości

Sport może mieć pozytywny wpływ na samoocenę twojego dziecka, co z kolei zwiększy jej poziom pewności siebie. Podczas uprawiania sportu Twoje dziecko może potrzebować zdobyć pewne punkty, udoskonalić umiejętność lub nawet zwiększyć poziom wytrzymałości. Kiedy osiągnie te cele zda sobie sprawę, że jeśli spróbuje będzie mogło osiągnąć wszystko, a jego poczucie własnej wartości będzie bardzo duże.

Rozwijają się umiejętności społeczne

Kiedy zachęcasz swoje dziecko do udziału w sporcie pomagasz również rozwijać jego umiejętności społeczne. W jaki sposób? Uczestnicząc w sporcie Twoje dziecko będzie rozwijać umiejętności społeczne, takie jak przywództwo i sposób komunikowania się i budowania zespołu. To pomoże mu później w różnych dziedzinach życia. Nauczy się współdziałać i pracować nie tylko z innymi dziećmi w jego wieku, ale także z dorosłymi w postaci trenerów. Rozszerzy się także jego krąg społeczny.

Lepsze wyniki w nauce

Dzieci, które regularnie uprawiają sport zazwyczaj osiągają lepsze wyniki w nauce. Jednym z powodów jest to, że uczą się stosować te same zasady poświęcenia i ciężkiej pracy, których używają podczas uprawiania sportu w późniejszej edukacji. Uczą się jak pracować w zespole, efektywnie zarządzać zadaniami szkolnymi i skupiać się na swoim bieżącym zadaniu. Warto podkreślić, że stypendia sportowe mogą być dodatkową zachętą.