Dbaj o bezpieczeństwo dzieci podczas wakacji

marzec 13, 2020 Wyłączono przez admin

Wakacje to czas, w którym dzieci beztrosko mogą spełniać swoje zachcianki. Ważne jest aby nadmierna ilość czasu wolnego nie przerodziła się w sytuacje zagrażającą zdrowiu.

Dlatego każdy rodzic powinien być zaopatrzony w apteczkę z podstawowym wyposażeniem, dzięki którym dziecko będzie całe i zdrowe.

Wakacje to czas dla dzieci

Każde dziecko spędza czas wolny w sposób taki, który mu odpowiada. Dla jednych godzinne wyprawy rowerowe to najlepszy czas na relaks, dla drugich parogodzinne maratony przed komputerem to jest co to na prawdę sprawia im radość. Ważne jest aby nie zmuszać dziecka do rzeczy, na które nie ma ochotę w danej chwili. Świat idzie z postępem, dlatego to, co 20 lat temu interesowało dzieci w aktualnym świecie jest nieosiągalne.

Bezpieczne wakacje

Wakacje to przede wszystkim dobra zabawa ale nie tylko. Czas spędzony beztrosko na odpoczynku i lenistwie. Czy to wyjazd do dziadków czy nad morze, powinien się wiązać z zapewnionym bezpieczeństwem nie tylko swoim ale także bliskich. Przy każdej decyzji odnośnie wakacji, trzeba brać pod uwagę apteczkę pierwszej pomocy, która zapewni nam komfort, ochronę i szczęśliwie spędzony okres wakacyjny. Podstawowymi elementami, które przydadzą się przy potknięciu dziecka i obiciu rąk czy nóg to lignina w płatkach oraz wata celulozowa. Dzięki nim części ciała będą bezpieczne, bez obaw o zakażenie czy infekcje. Warto więc wcześniej zadbać o wyposażenie apteczki o plastry, gaziki czy ligninę w płatach w rolce bądź taką pakowaną po 5kg – zaopatrzenie medyczne można zrobić przykładowo w sklepie medycznym takim jak Space Med (https://spacemed.pl)

Jakie podstawowe elementy powinna posiadać apteczka pierwszej pomocy?

• rękawiczki jednorazowe sprawdzą się w każdych okolicznościach
  • maseczka do sztucznego oddychania, nigdy nie wiadomo kiedy się przyda
  • nożyczki, które są niezbędnym elementem apteczki
  • rożne rozmiary gaz