Czarna armatura łazienkowa – czyszczenie i pielęgnacja

Czarna armatura łazienkowa – czyszczenie i pielęgnacja

grudzień 9, 2022 Wyłączono przez admin

Czarna armatura łazienkowa cieszy się coraz większą popularnością. Idealnie pasuje do loftowych i minimalistycznych wnętrz, gdzie łączona jest z betonem, surowym drewnem i połyskującymi kafelkami w podobnej kolorystyce. Można śmiało powiedzieć, że zmieniliśmy nasze dawne przyzwyczajenia i bezpieczny chrom coraz częściej zastępujemy znacznie bardziej wyrazistą kolorystyką. Czarna armatura to nie tylko wyjątkowy design, ale także funkcjonalność.

Wraz z jej popularnością, wiele osób zastawia się także, czy czarna armatura łazienkowa brudzi się szybciej niż jej poprzednicy. Jak ją czyścić i pielęgnować, aby przez długi czas prezentowała się naprawdę okazale? O tym wszystkim piszemy poniżej.

Czarna armatura łazienkowa – nowa era w aranżacji

Przez bardzo długi czas srebrna armatura uchodziła za jedyny słuszny wybór do łazienki. Pomieszczenie to musiało być idealnie czyste, a nic tak nie podkreśla sterylności, jak srebro i klasyczna biel. Trendy aranżacyjne jednak się zmieniają i w końcu przyszła również pora na ten nieśmiertelny klas. Od kilku sezonów w naszych łazienkach coraz częściej goszczą jednak kolory.

Czarna armatura łazienkowa to idealne rozwiązanie, kiedy zależy nam na niebanalnej aranżacji. Prezentuje się bardzo elegancko i rewelacyjnie sprawdza się zarówno w dużych, jak i tych mniejszych pomieszczeniach.

Czy czarna armatura łazienkowa łatwo się brudzi?

Nad tym pytaniem zastanawia się wiele osób, które decydują się zaprosić czerń do swojej łazienki. Warto zatem wiedzieć, że czarna armatura łazienkowa wcale nie brudzi się szybciej niż ta w kolorze srebrnym. Tutaj także bardzo ważna jest regularna pielęgnacja. Co ważne – projektanci uważają nawet, że armatura w ciemnym kolorze jest znacznie bardziej praktyczna, gdyż wiele zabrudzeń widać na niej znacznie słabiej.

Jeżeli zatem do tej pory czerń nie znalazła miejsca w naszej łazience z obawy, że wymaga ona częstszego czyszczenia, to już nie musimy się o to martwić i śmiało postawić na czarne baterie i nie tylko. Każdemu, kto poszukuje ciekawych rozwiązań, polecamy zapoznać się z ofertą salonu Arbo Łazienki: https://www.arbolazienki.pl/czarna-armatura-lazienkowa.

Czyszczenie i pielęgnacja

Przede wszystkim, kiedy mówimy o czyszczeniu oraz pielęgnacji czarnej armatury łazienkowej, to podstawą jest systematyczność. Warto czyścić ją przynajmniej raz w tygodniu, a najlepiej za każdym razem, kiedy zauważymy bardziej uporczywe zabrudzenia, które po czasie mogą być trudniejsze do usunięcia.

Przede wszystkim pamiętajmy o tym, aby do czyszczenia czarnej armatury w łazience nie używać ostrych szczotek czy gąbek, którymi możemy zarysować powierzchnię. Podobnie unikajmy środków chemicznych, które mogą zawierać ścierne składniki. Czym zatem czyścić? Najlepszą opcją będą delikatne mleczka i płyny, których niewielką ilość należy nanieść na delikatnie zwilżoną miękką szmatkę. Czasami zabrudzenia wystarczy usunąć wodą.

Podsumowanie

Czarna armatura łazienkowa znajduje coraz większe grono zwolenników. Bez obaw, jej czyszczenie i pielęgnacja wcale nie wymagają dużych nakładów pracy, dlatego bez obaw możemy zaprosić ją do naszego wnętrza.