Co warto wiedzieć zapisując dziecko do prywatnego przedszkola?

lipiec 3, 2020 Wyłączono przez admin

Zapisy do przedszkoli już wkrótce! Wybór przedszkola potrafi rodzić wiele dylematów. Rodzice jak wiadomo chcą dla swoich pociech jak najlepiej. O czym warto wiedzieć zanim zapiszemy dziecko do przedszkola? Znajdziesz w poniższym artykule.

Godziny otwarcia

W pierwszej kolejności warto sprawdzić w jakich godzinach funkcjonuje przedszkole. Jest to istotna informacja chociażby dla rodziców którzy pracują. Może okazać się, że dane przedszkole pracuje tylko do określonej godziny i konieczny jest odbiór dziecka również do określonej godziny.

Jak liczne są grupy

Inną równie ważną kwestią jest informacja dotycząca grup. Przed wysłaniem dziecka do przedszkola warto dopytać, jak liczne są grupy. Mniej liczne grupy to szansa na lepszą edukację. W mniej licznych grupach jest szansa na to by nawiązać bliskie kontakty emocjonalne.

Dostęp do zajęć dodatkowych

Nie wszystkie przedszkola prywatne dysponują ofertą zajęć dodatkowych. Jeśli chcemy by dziecko uczęszczało na dodatkowe lekcje języka obcego, brało udział w dodatkowych zajęciach sportowych czy artystycznych, warto sprawdzić czy przedszkole prowadzi zajęcia dodatkowe.

Metody nauczani

Każdy rodzic chce aby jego dziecko miało dostęp do jak najlepszej oferty edukacyjnej. Zanim zapiszemy swoją pociechę do wybranego przedszkola, sprawdźmy jakie placówka preferuje te metody nauczania. Trzeba mieć na uwadze to, że rola nauczyciela polega na umiejętnym stymulowaniu, określaniu celów i pomocy w ich osiąganiu. Co więcej praca z odpowiednio dobranymi metodami skutkuje realnymi sukcesami. Otwarte Okno prywatne przedszkole należy do tych, które prowadzą nowatorskie metody nauczania. Jest to więc dobra wiadomość dla mieszkających na Śląsku, bowiem akurat te przedszkole funkcjonuje w Tychach.