Chrapanie – jak temu zapobiec?

Chrapanie – jak temu zapobiec?

kwiecień 12, 2023 Wyłączono przez admin

Chrapanie to problem dość powszechny. Szacuje się, że dotyka on głównie ludzi po 60 roku życia – na tą dolegliwość cierpi 60% mężczyzn i 40% kobiet.

Chrapanie to powszechne zaburzenie snu, które może wpływać realnie na jakość życia i zdrowie. W większości przypadków jest ono wynikiem zwężenia dróg oddechowych, co prowadzi do wibracji tkanek gardła i nosa podczas oddychania. Samych przyczyn chrapania jest wiele, stąd bardzo często jest to dolegliwość trudna do zdiagnozowania. Warto jednak zdać sobie sprawę z tego jakie konsekwencje może nieść za sobą niezdiagnozowany problem chrapania. Może pojawić się zmęczenie, senność ogólne rozdrażnienie, problemy z koncentracją w niektórych przypadkach nawet bezdech senny.

Skuteczne metody w walce z chrapaniem

Na rynku dostępne są znane farmaceutyki, które niwelują problem chrapania, jednak w praktyce działają one jedynie doraźnie. W przypadku pojawienia się bezdechu sennego najlepiej skonsultować się ze specjalistą. Słowem wyjaśnienia bezdech senny to zaburzenie oddychania podczas snu, które objawia się momentalnymi przerwami w oddychaniu i głośnym chrapaniem. Jedną powszechnych metod leczenia bezdechu sennego jest stosowanie aparatów CPAP. Aparaty przeciw chrapaniu są powszechnie użytkowane w leczeniu chrapania. Dzięki nim można zapewnić sobie wiele korzyści zdrowotnych. Zastosowanie aparatów CPAP pozwala cieszyć się lepszą jakością snu, co prowadzi do poprawy samopoczucia i codziennej wydajności. Aparaty CPAP są pomocne dla pacjentów z bezdechem sennym – pomagają oddychać równomiernie i głęboko, co przyczynia się do poprawy funkcjonowania układu oddechowego. Więcej na temat zastosowania aparatów wspomagających oddychanie znajdziesz na stronie: http://zaburzeniasnu.info/co-to-jest-aparat-cpap/

Poprawa stylu życia

W walce z chrapaniem na pewno pomocna będzie odpowiednia diagnostyka przeprowadzona przy udziale lekarza. Chcąc zniwelować problemy ze snem i chrapaniem na pewno konieczne będzie zmiana stylu życia. Warto w rytm codziennego dnia wdrożyć aktywność fizyczną, zrzucić nadmiar kilogramów, zacząć się zdrowo odżywiać. Warto również zastosować profilaktykę zdrowotną, na pewno przydatne okaże się leczenie chorób układu oddechowego, ponieważ chrapanie może być spowodowane różnymi chorobami układu oddechowego, takimi jak alergie, zatoki czy astma.