Bezpieczna kuchnia dla malucha

sierpień 18, 2020 Wyłączono przez admin

Małe dzieci z natury są bardzo ciekawskie. Chęć poznania przez nie świata jest tak ogromna, że zaglądają wszędzie, gdzie to tylko możliwe. Rzeczy, których nie mogą zobaczyć, bardzo chętnie ściągają, wdrapują się na różne miejsca, zaskakując tym wszystkich dookoła, a rodziców doprowadzając do stanu ogromnego stresu. Największe zagrożenie jednak to kuchnia. Ostre noże, szafki, którymi mogą przyciągnąć paluszki, gorące naczynia są ogromnym zagrożeniem dla malucha. Jak więc urządzić kuchnię bezpieczną dla dziecka?

Piekarnik

Nie na nic bardziej ciekawszego, niż coś, co świeci i w środku czego dzieje się jakaś magia. Tak właśnie dziecko postrzegać może piekarnik. Dosłownie chwila wystarczy, by małe rączki poparzyły się drzwiczkami piekarnika. Aby ograniczyć takie ryzyko do minimum, warto zdecydować się na piekarnik wbudowany w meble kuchenne Na zamówienie można wykonać własny projekt wyposażenia kuchni, który będzie obejmować właśnie piekarnik, który jest poza zasięgiem dziecka. Jeśli jednak nie ma takiej możliwości, to warto skorzystać z technologii, która ciągle się rozwija. Nowe piekarniki wyposażone w system zimnych drzwi, to doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy mają w domu małego odkrywcę.

Kuchenka

Kuchenka, podobnie jak piekarnik jest bardzo interesującym przedmiotem. W końcu świeci się (jeśli jest indukcyjna) albo daje ogień! Pokrętła również mogą zaciekawić dziecko i doprowadzić do niemałej tragedii. Aby uchronić przed tym dziecko oraz resztę domowników warto wybrać kuchenkę, która jest wyposażona w chowane pokrętła. Jeśli jednak kuchenka jest dość nowa i nie chcemy jej wymieniać, można zainwestować w specjalne nakładki zabezpieczające na pokrętła.

Ostre narzędzia i niebezpieczne szafki

Nie jest tajemnicą, że w kuchni znajduje się wiele ostrych i niebezpiecznych dla dziecka narzędzi. Noże, nożyczki, szklanki oraz inne ostre przedmioty należy więc chować jak najdalej i w najwyższych szufladach tak, aby dziecko nie miało do nich dostępu i nie zrobiło sobie żadnej krzywdy. Co do szafek i szuflad, również są one zagrożeniem dla malucha, ponieważ dziecko na przykład może przytrzasnąć sobie rękę, co skutkować może nawet koniecznością wizyty w szpitalu. Należy więc zainwestować w zabezpieczenia uniemożliwiające dziecku samodzielne otwieranie szafek i szuflad. Najlepszą ochroną jednak będzie brak możliwości wejścia do kuchni przez dziecko. Zamontowanie specjalnych bramek, które mocuje się do drzwi, będzie najlepszym rozwiązaniem dla rodziców, którzy muszą spędzić dużo czasu w kuchni, nie narażając tym samym swoich dzieci na jakiekolwiek niebezpieczeństwo.

Sprawdź meble kuchenne na zamówienie. Zobacz vena-kuchnie.pl.