Tablet graficzny, czyli sprawne tworzenie ilustracji

Tablet graficzny, czyli sprawne tworzenie ilustracji

czerwiec 2, 2022 Wyłączono przez admin

Wielu twórców, zarówno ilustratorów, artystów, jak i ogólnie grafików, w dzisiejszych czasach częściej korzysta z tabletów, aby móc realizować swoje projekty w dowolnym miejscu i czasie. A wyszukanie najlepszego tabletu do Twoich potrzeb graficznych z pewnością nie jest łatwe, ponieważ na rynku dostępnych jest tak wiele opcji. Znajdźmy te najlepsze. 

Czy graficy potrzebują tabletu?

Nie każdy projektant potrzebuje tabletu graficznego, z pewnością jest to opcja, a nie wymóg. Jednak wielu artystów, ilustratorów i ogólnie grafików zaczęło zwracać się w stronę tabletów, aby móc szybciej i łatwiej realizować swoje projekty.

Tablety oferują projektantom bardziej naturalny sposób rysowania i retuszu niż tylko używanie myszy lub touchpada. Zastanów się, jaką pracę będziesz musiał wykonać jako grafik, aby określić, jakich cech powinieneś szukać w tablecie. Jeśli nie zajmujesz się skomplikowanymi ilustracjami lub retuszem zdjęć, niekoniecznie będziesz potrzebować drogiego tabletu z ekranem.

Huion Kamvas Pro 13

Jaka jest różnica między tabletem graficznym a tabletem rysunkowym?

Tablet graficzny to taki, który musisz podłączyć do ekranu, aby zobaczyć całą swoją pracę. Tablet do rysowania ma wbudowany ekran, dzięki czemu możesz po prostu rysować bezpośrednio na ekranie. Poniżej znajdziecie moją listę 10 najlepszych tabletów dla grafików: 6 tabletów z ekranem i 4 bez ekranu. Tablet z ekranem nie zawsze jest potrzebny, ale posiadanie go zdecydowanie uprzyjemni pracę.

Huion Kamvas Pro 13 — najbardziej kompaktowy

Chociaż każdy tablet może mieć porównywalne zalety, nie wszystkie tablety są sobie równe — więc który tablet jest najlepszy do rysowania i sztuki? Dodatkowo niektóre z nich są bardziej precyzyjne i mają większy obszar rysowania, podczas gdy inne są małe i mają podstawowe specyfikacje. Pierwszym wyborem, który musisz więc podjąć, jest decyzja, czy chcesz prosty tablet graficzny (bez ekranu), czy ekran piórkowy (z ekranem) lub komputer typu tablet. Huion Kamvas Pro 13 to najbardziej kompaktowy model na rynku z wszystkich dostępnych marek od producentów. Jest to urządzenie, które nie zawiedzie Cię przy pracy i z pewnością pomoże w wielu projektach. 

Dowiedz się więcej o ofercie na https://huion.com.pl/11-tablety-graficzne