Dom w stylu rustykalnym – jak go dobrze urządzić?

Dom w stylu rustykalnym – jak go dobrze urządzić?

maj 4, 2022 Wyłączono przez admin

Styl rustykalny to doskonałe rozwiązanie dla tych osób, które cenią sobie naturalny, momentami sielski design. Przepiękne przestrzenie i dodatki nawiązujące do natury potrafią nadać wnętrzom niepowtarzalnego wyglądu oraz sprawić, że dom stanie się niezwykle przytulnym i rodzinnym miejscem. Aby jednak stworzyć ciepłe i stylowe miejsce, nie warto przesadzać –  w końcu nikt z nas nie chce osiągnąć efektu kiczu.  

Aranżacja mieszkania idealna dla miłośników natury

Na samym początku trzeba zaznaczyć jedną, ważną kwestię – wcale nie musimy mieszkać na wsi, aby urządzić swój dom w stylu rustykalnym! Doskonale sprawdzi się on również w mieście. Na co warto więc postawić? Przede wszystkim jasne barwy. Tu świetnie sprawdzą się beże, delikatne szarości i oczywiście biel. Kolory te doskonale komponują się z drewnem, które jest niemalże podstawą stylu rustykalnego. Dobrze, jeśli jest naturalne i zdobią je nieregularne słoje. Doskonałym uzupełnieniem dla drewna będą cegły, metal – w tym miedź – i oczywiście naturalne tkaniny. A co z dekoracjami? Przede wszystkim roślinność! No właśnie ona nadaje pięknego charakteru wnętrzom w tym stylu. Ciekawe malowidła, nawiązujące do ludowych tradycji również będą doskonałym pomysłem – warto jednak uważać, aby nie przesadzić. 

Kołatki do drzwi, które nadadzą charakteru

A aranżacja poza domem? Jeśli mamy ogród warto zainwestować w jego aranżację i dodatki, takie jak na przykład krzesło Adirondack. Jednak nie każdy ma taką możliwość. Właśnie dlatego warto postawić na nic innego, jak kołatki do drzwi! Nic chyba nie nada naszym drzwiom wejściowym takiego charakteru, jak one. Kołatki do drzwi wykonane w stylu rustykalnym już od wejścia będą nawiązywać do klimatu, jaki panuje w domu. 

Kołatki do drzwi dostępne są pod adresem https://handles.pl/57-kolatki. Jesteśmy przekonani, że każdy znajdzie tam coś dla siebie!