Jak prezentuje się aktualny poziom edukacji w przedszkolach?

kwiecień 1, 2019 Wyłączono przez admin

Placówki edukacyjne w Polsce stoją na całkiem niezłym poziomie. Program nauczania w zakresie podstawowym znajduje się w czołówce światowej. Gorzej sprawa wygląda jeżeli chodzi o polskie uczelnie. Z kolei jak wygląda sytuacja w polskich przedszkolach? Czy nasi najmłodsi mogą liczyć na dobre wprowadzenie do edukacji podstawowej? Na te pytanie postaramy się odpowiedzieć w dalszej części artykułu.

Edukacja przedszkolna w Polsce

Wszystkie placówki edukacyjne na poziomie przedszkolnym mają z góry ustalony program nauczania. Wielu osobom wydaje się, że pobyt naszych dzieci polega głównie na zabawie, spaniu i jedzeniu. Fakty są zgoła inne. Przedszkola mają przede wszystkim jedno zadanie. Wprowadzenie dzieci do edukacji na poziomie podstawowym. Nauka czytania i pisania jest już wdrażana w zerówkach, czyli na rok przed pójściem do szkoły. Podstawy w zakresie tak podstawowych umiejętności mają za zadanie ułatwić wprowadzenie dzieci do nowych placówek.

Wysłać dziecko do przedszkola czy nie?

Przedszkola nie są obowiązkowe dla dzieci. Jest to spowodowane głównie poprzez zbyt małą liczbę miejsc jaką placówki przeznaczają. Wiele rodzin nie ma możliwości wysłania dziecka do przedszkola również ze względu na odrzucenie kandydatury. Niektórzy nie podejmują pracy i mogą opiekować się dzieckiem również na własną rękę. Takich osób jest jednak niewiele. Ostatecznie decyzja o posłaniu dziecka do przedszkola należy do rodziców. Trzeba się jednak liczyć z faktem, że liczba miejsc jest ograniczona, dlatego też warto wypełnić wnioski w kilku różnych placówkach.

Prywatne przedszkole Częstochowa – Hocki Klocki

Częstochowa podobnie jak inne miasta w kraju ma duży problem ze zbyt małą ilością miejsc w przedszkolach, dlatego też Hocki Klocki otworzyły swoje dwie placówki, w dwóch różnych lokalizacjach. Prywatne przedszkole Częstochowa mieści się w przy ulicy Łęczyckiej i Wieluńskiej. Więcej informacji na temat placówek można uzyskać na stronie internetowej www.hocki-klocki.com.pl. Dodatkowe zajęcia przygotowane dla dzieci i przeprowadzony w zgodzie z podstawą programową zakres zajęć przygotuje Twoje dziecko do kolejnego etapu jakim jest szkoła podstawowa.