Pokano – kojce, które pokocha Twoje dziecko

marzec 9, 2018 Wyłączono przez Patryk

Każdy rodzic pragnie szczęścia dla swojej pociechy. Naturalnie chce go bronić, ochraniać, chce dla niego jak najlepiej. Dlatego priorytetem jest dostarczenie dziecku takich rozwiązań, które zaspokoi z jednej strony jego potrzeby, jego pragnienia, ale także zapewni mu właściwe bezpieczeństwo.

Bezpieczna zabawa dziecka w domu i przedszkolu

Aby zapewnić dziecku warunki bezpieczne zabawy w domu czy przedszkolu, należy stosować akcesoria dziecięce, które posiadają odpowiednie atesty i przystosowane są dla najmłodszych. Przykładowym wyposażeniem będzie zatem kojec dla dziecka, który stwarza mu własną, prywatną przestrzeń do bezpiecznej zabawy. Kojce dziecięce zapewniają, że dziecko znajduje się w pełni kontrolowanej przestrzeni, w której nie jest w stanie zrobić sobie krzywdy. Przyjrzyjmy się bliżej kojcom Pokano firmy TikkTokk.

Pokano – przykład kojca idealnego?

Przede wszystkim kojce Pokano są bardzo popularne w zastosowaniach domowych, ale ich budowa i rozmiary pozwalają je stosować także w placówkach wychowawczych jak przedszkola, żłobki, kluby malucha i inne. Pokano należą do kojców materiałowych różnych rozmiarów. Niektóre bez przeszkód pomieszczą niewielką grupkę dzieci na raz. Ściany takiego kojca są ażurowe, wypełnione jasną siateczką, przez które dziecko widzi co znajduje się poza nią. Nie ogranicza to w żadne sposób widoczności. Maluch pozostawiony w kojcu pozostaje w kontakcie wzrokowym z rodzicem czy opiekunem, dlatego będzie czuć się cały czas bezpiecznie, ponieważ wie, że ktoś nad nim czuwa i nie jest samo.

kojec Pokano TikkTokk

Zastosowana kolorystyka ma spowodować większą swobodę dziecka, różne kolory ubarwiają przestrzeń dziecka czyniąc ją bardziej przystępną. Dziecko, które zaczyna rozpoznając kolory, kształty, dźwięki powinno otrzymywać tego typu bodźce na wczesnym etapie rozwoju.

Specjalnie przygotowana konstrukcja kojców dziecięcych Pokano zapewni wysoką stabilność i niepodatność na przewrócenie się. Podłoże wykonane ze specjalnej pianki, która amortyzuje upadki dziecka i izoluje od chłodnej podłogi. W zależności od potrzeb można wyposażyć się w mniejszy kojec o podstawie kwadratowej, lub większe na podstawie sześciokąta.