Zorganizuj urodziny swojego dziecka!

kwiecień 19, 2018 Wyłączono przez admin

Urodziny dziecka to wyjątkowa chwila, która wymaga od nas niemałego poświęcenia. Często nie mamy pomysłu na organizację, zastanawiamy się na jakie gry i zabawy warto postawić, co przygotować do jedzenia czy picia. To pytania, na które ciężko odpowiedzieć.

Animator czasu wolnego

W Polsce od pewnego czasu coraz popularniejsze jest wynajmowanie animatora czasu wolnego, który podczas imprezy urodzinowej zabawia maluchy. Co więcej, popularność tego zawodu wzrasta i wynajmuje się również takie osoby na komunie, wesela czy inne imprezy okolicznościowe. Animator czasu wolnego nie pozwoli nudzić się dzieciakom. Stara się je zaktywizować do zabawy, ale również zintegrować. Osoba zajmująca się animacją przeważnie na urodziny przychodzi w kolorowym stroju bądź w przebraniu. Niemal standardem jest malowanie twarzy dzieci czy robienie brokatowych tatuaży. Z taką osobą po wcześniejszym kontakcie możemy ustalić jakie chcielibyśmy gry i zabawy, a może czy miałaby to być impreza tematyczna. Przykładowe imprezy tematyczne to między innymi szalony naukowiec, piracka, indiańska czy królewska. W zależności od wyboru tematu można tworzyć tipi czy statek piracki. Jak wybrać dobrego animatora czasu wolnego? Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na harmonogram imprezy, oferowane gry i zabawy, ale również na cenę, która jest niezwykle istotna.

Tort

To przecież obowiązkowy element każdej imprezy urodzinowej. Tort urodzinowy musi być przede wszystkim wielkością dopasowany do ilości dzieci (a może i ich rodziców?). Warto podpytać wcześniej o preferencje gości, może ktoś jest uczulony na dany składnik. Jeśli impreza ma być tematyczna – zadbaj, aby tort również taki był i aby świetnie pasował do panującej atmosfery na urodzinach.

Wynajem namiotu?

Jeśli dziecko ma urodziny w porze wiosennej czy letniej warto zorganizować imprezę w plenerze. Jedną z firm zajmującą się wynajmem namiotów jest Vitabri. Namiot dostosowany jest do potrzeb, ilości uczestników, a co najważniejsze – istnieje również możliwość wynajmu dodatkowych elementów, takich jak stoły czy krzesła. Wynajem namiotów to świetny pomysł, jeśli nie będziemy z takiego rozwiązania korzystać zbyt często. Na pewno jest to opłacalne, ale także impreza w plenerze jest zawsze świetnym pomysłem na to, aby dzieci pooddychały świeżym powietrzem i miały większe pole do zabawy.